Dodaj ogłoszenie o pracy


Langowski Shipping otwiera nowy oddział w Warszawie

W kwietniu rozpoczął działalność nowy oddział firmy Langowski Shipping. Biuro mieści się w przestronnym budynku na warszawskim Mokotwie przy Al. Wilanowskiej 372, w niedalekim sąsiedztwie portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Docelowo w nowym biurze będzie pracować 10 osób.

Otwarcie oddziału wpisuje się w realizowane przez firmę plany rozwojowe na lata 2012-2017. Do podstawowych zadań oddziału należy wsparcie rozwoju sprzedaży usług, głównie w rejonach Polski Centralnej oraz Południowej. Obsługa operacyjna oraz odprawy celne realizowane będą nadal wyłącznie w siedzibie głównej firmy w Gdyni.

Zlokalizowanie nowej placówki w pobliżu lotniska jest odpowiedzią na potrzeby klientów, oczekujących od firmy poszerzenia zakresu usług spedycji lotniczej. Kolejnym krokiem w  rozwoju usług oferowanych przez warszawski oddział firmy, może być otwarcie własnej Agencji Celnej na terenie portu lotniczego.

Firma jest przekonana, że bezpośrednie spotkania handlowe pracowników Działu Sprzedaży z importerami oraz eksporterami, przyniosą wymierne korzyści obu stronom a bieżące wsparcie merytoryczne w prowadzeniu biznesu będzie wyjściem naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów.

(źr, za inf. Langowski Shipping)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.