Dodaj ogłoszenie o pracy


Ryanair uruchomił krajowe połączenia z Modlina do Gdańska i Wrocławia

Ryanair ogłosił rozpoczęcie lotów na pierwszych połączeniach krajowych. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł w jedną stronę. Pierwsi pasażerowie do Gdańska i Wrocławia odlecieli z Lotniska Warszawa/Modlin w środę.

Siatka połączeń portu lotniczego Warszawa/Modlin powiększyła się o 5 nowych kierunków: Shannon, Alicante, Saloniki oraz Gdańsk i Wrocław.

2 kwietnia  o godz. 18:55, inauguracyjnym lotem z Wrocławia przyleciało 183 pasażerów. Dzień ten był też inauguracją połączenia do Shannon w Irlandii oraz do Alicante w Hiszpanii. Dzień wcześniej  rozpoczęły się rejsy do Salonik w Grecji. Tych 5 nowych kierunków oznacza dla lotniska ok. 150 tys. dodatkowych pasażerów rocznie. Przewoźnik nie wyklucza uruchomienia  kolejnych regionalnych połączeń.

W sumie w sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 26 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Wrocław, Gdańsk, Saloniki
(źr. za inf. Lotnisko Warszawa/Modlin)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.