Dodaj ogłoszenie o pracy


Port Gdański i Uniwersytet Gdański podpisali stałe porozumienie o współpracy

Pozytywne doświadczenia ubiegłorocznej współpracy skłoniły władze Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego i Spółki Akcyjnej Zarząd Morskiego Portu Gdańsk do zawarcia stałego porozumienia o współpracy. 1 kwietnia 2014 roku, w imieniu Zarządu ZMPG SA podpisali je: Prezes Dorota Raben i Wiceprezes Jerzy Melaniuk. Uczelnię reprezentowali Dziekan Wydziału Ekonomicznego UG prof. dr hab. Krzysztof Dobrowolski i Dyrektor Instytutu Transportu i Handlu Morskiego prof. dr hab. Hanna Klimek – informuje biuro prasowe Zarządu Portu Morskiego w Gdańsku.

Intencją porozumienia jest kontynuacja współpracy obejmującej m.in. podejmowanie przez jednostki naukowe WE UG projektów badawczo-rozwojowych, których beneficjentem będzie gdański port. Z drugiej strony - prowadzenie wykładów, wspólnie z doświadczonymi menedżerami portu, jak i możliwość odbywania przez wybranych studentów praktyk zawodowych - prowadzić ma do podniesienia jakości kształcenia przyszłych kadr dla gospodarki morskiej.

Program zajęć dydaktycznych obejmuje problematykę funkcjonowania portów w warunkach międzynarodowej konkurencji, aspekty realizacji projektów wspieranych przez Unię Europejską, wizje perspektyw rozwojowych portu i ochrony środowiska naturalnego, działalność służb portowych, bezpieczeństwo portu i obsługiwanych statków oraz prawne reguły funkcjonowania administracji portowej. Bogate spectrum wykładów uzupełni udział studentów w branżowych sympozjach, targach i konferencjach oraz wizytach studyjnych na terenie portu. Zarówno Port, jak i Uczelnia liczą na wymierne efekty podpisanego porozumienia.
(źr. za inf. ZMPG Gdańsk)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.