Dodaj ogłoszenie o pracy


Irish Dairy Board wybrał Kuehne + Nagel na operatora logistycznego

Irish Dairy Board (IDB) jest właścicielem takich marek masła i serów jak Kerrygold, Dubliner Cheese i Pilgrim’s Choice. Produkty sprzedawane w ponad 90 państwach na całym świecie. Na rok 2015 firma planuje dalszy rozwój i ekspansję na nowe światowe rynki, co dodatkowo ma ułatwić planowane na ten czas zniesienie unijnych kwot mlecznych. Kuehne + Nagel zaoferowała IDB rozwiązanie logistyczne, które jest wystarczająco elastyczne, aby skutecznie zarządzać prognozowanym wzrostem produkcji i jednocześnie utrzymać najwyższy standard kontroli jakości i obsługi produktów żywnościowych.

W zakres obowiązków Kuehne + Nagel zawartych w nowym 3-letnim kontrakcie, wchodzi zarządzanie globalnymi operacjami transportowymi, m.in. dystrybucja produktów IDB drogą morską do ponad 90 państw, globalne planowanie oraz widoczność i narzędzia pomiarowe udostępniane przez KN Login - internetową platformę informatyczną Kuehne + Nagel. Dodatkowo, operator logistyczny zapewnia ciągłą optymalizację łańcucha dostaw poprzez wdrażanie innowacyjnych projektów.

Fran Dodd, Manager ds. Zakupów w IDB: „Jesteśmy firmą eksportową silnie zorientowaną na klienta i dla nas szczególnie ważne jest, by transport produktów był bezpieczny. Musimy mieć pewność, że produkt zanim dotrze do klienta absolutnie nie straci na jakości. Planujemy rozwój biznesu i ekspansję na nowe rynki irlandzkich produktów mlecznych i jesteśmy przekonani, że Kuehne + Nagel wesprze nas w dystrybucji zarówno do stałych,  jak i nowych klientów.

(źr. Kuhene + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.