Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstała Rada Pracodawców WSL

21 marca 2014 r. Wyższa Szkoła Logistyki zainaugurowała działalność Rady Pracodawców WSL. Rada będzie istotnym ciałem doradczym i opiniotwórczym dla wszelkich rozwojowych inicjatyw dydaktycznych pierwszej w Polsce uczelni logistycznej.

Nowatorską współpracę z uczelnią poparło swym podpisem prawie 20 przedstawicieli przedsiębiorstw, a patronat medialny objął portal Pracujwlogistyce.pl. Deklaracja ścisłej, usystematyzowanej współpracy oznacza wzrost znaczenia udziału i opinii potencjalnych pracodawców na rozwój oferty kształcenia, tworzenie programów nauczania i sposób ich realizacji w Wyższej Szkole Logistyki. Porozumienie zakłada wymierne korzyści dla sygnatariuszy. Dzięki uczestnictwie w Radzie Pracodawców, przedsiębiorstwa będą m.in. zdecydowanie łatwiej i szybciej pozyskiwać lepszych kandydatów na staże, praktyki i do pracy.

Misją Wyższej Szkoły Logistyki i wyzwaniem dla szkolnictwa wyższego w Polsce jest budowanie silnych związków z gospodarką, rynkowo zorientowane kształcenie i badania naukowe oraz ścisła współpraca biznesowymi partnerami uczelni. Powołanie Rady Pracodawców to milowy krok ku realizacji tego zadania.

- Cieszymy się, że nowa inicjatywa WSL spotkała się z tak dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Liczymy, że dzięki tej współpracy nasi absolwenci będą jeszcze sprawniej poruszać się na rynku pracy, realizować swoje pasje i zawodowe aspiracje. Poparcie tak licznego grona potencjalnych pracodawców to dowód słuszności i celowości podjętych przez nas działań projakościowych.”

W pierwszym posiedzeniu Rady udział wzięli przedstawiciele następujących przedsiębiorstw i instytucji:  Dachser Sp. z o.o., Damco Poland Sp.z o.o., DHL Express (Poland) Sp. z o.o., DPD POLSKA sp. z o.o., General Logistics Systems Poland Sp. z o.o., HAFEN HAMBURG, Instytut Logistyki i Magazynowania, JAS-FBG S.A., Jeronimo Martins Polska S.A., Kongsberg Automotive sp. z o.o., Kuehne + Nagel Sp. z o.o., Logistics Systems Poland Sp. z o.o., Mandersloot Polska sp. z o.o., MARATHON International sp. z o.o. sp.k., MPK Poznań, Panopa Logistik Polska Sp. z o.o., PKP CARGO S.A., Polski Komitet Narodowy EPAL, PROMAG S.A., Raben Management Services Sp.z o.o., Raben Polska Sp. z o.o., SKK S.A., STILL Polska Sp. z o.o., Transmeble International Sp. z o.o., Volkswagen Group Polska Sp. z o.o., Żabka Polska sp. z o.o.  Patronem medialnym jest portal Pracujwlogistyce.pl.

Rada Pracodawców WSL powstała dzięki realizacji przez uczelnię projektu „Orientacja na jakość, kurs na przyszłość”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, nr POKL.04.01.01-00-163/11.

Więcej na temat współpracy firm z uczelnią w ramach Rady Pracodawców WSL i nowatorskich programów nauczania WSL w połączeniu z biznesem w artykule, który opublikujemy już jutro.

(red/WSL)
.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.