Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS zakończył rozbudowę największego hub’u lotniczego w Europie – 200 nowych miejsc pracy

Inwestycja w rozbudowę głównego europejskiego centrum logistycznego UPS na lotnisku w Kolonii/Bonn w Niemczech pochłonęła  200 mln USD. Obszar operacyjny mierzy teraz ponad 105 tys. mkw. Osiem nowych, zautomatyzowanych sortowników zwiększy wydajność sortowania o 70 proc. do 190 tys. paczek na godzinę — co daje około 53 paczek na sekundę. System przenośników ma teraz około 40 kilometrów długości, a średni czas transportu paczki od punktu rozładunku do załadunku wynosi zaledwie 15 minut.

Inwestycja ta jest jedną z największych inwestycji budowlanych w historii UPS. Rozbudowa realizowana była przez ostatnie dwa lata i przyczyniła się już do stworzenia 200 nowych miejsc pracy. UPS pozostaje więc największym pracodawcą na lotnisku w Kolonii, zatrudniające dziś w sumie ponad 2500 osób.

— Dzięki tej modernizacji dysponujemy aktualnie przestrzenią sortowniczą odpowiadającą potrzebom rozwijającej się gospodarki eksportowej o powierzchni 15 boisk futbolowych— powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. — Wszystko to gwarantuje, że hub lotniczy Kolonia/Bonn pozostanie najważniejszą częścią naszej europejskiej sieci ekspresowej, kluczowym elementem globalnych operacji lotniczych UPS oraz jedną z największych i najbardziej zaawansowanych sortowni na świecie.

Rozbudowa uzupełnia istniejące obiekty o dodatkowe nowoczesne technologie i obejmuje powiększenie jednego z budynków, który częściowo poświęcony będzie obsłudze większych przesyłek ekspresowych. Centrum  Kolonia/Bonn pełni rolę globalnego hubu logistycznego dla dużych koncernów międzynarodowych oraz małych i średnich firm europejskich, które chcą wykorzystać potencjał światowej sieci handlowej UPS.
    
— Węzeł Kolonia/Bonn jest naszym sztandarowym obiektem w Europie, który wciąż dobrze spełnia potrzeby firmy UPS i jej klientów — powiedziała Cindy Miller. — Strategiczna inwestycja w Niemczech, u jednego z największych eksporterów świata, odzwierciedla nasze zaangażowanie w europejską gospodarkę. Jest to element długofalowej strategii, która ma pomóc klientom w zwiększeniu konkurencyjności i prowadzeniu interesów na ważnych europejskich szlakach handlowych, a także połączyć Europę z Ameryką Północną i Azją w epoce, w której nadchodzące umowy o wolnym handlu obiecują rozwój zarówno dużym, jak i małym firmom.

(źr. za inf. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.