Dodaj ogłoszenie o pracy


Pall-Ex podsumowuje półroczną obecność na polskim rynku

Pall-Ex Polska  równo pół roku temu rozpoczął działalność operacyjną w naszym kraju. Od samego początku spółka zwiększa bazę partnerów regionalnych oraz liczbę klientów – obecnie jest ich 20.

Przypomnijmy, Pall-Ex to międzynarodowa sieć dystrybucji ładunków paletowych, założona w 1996 r. w Wielkiej Brytanii. W chwili obecnej działa także we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Francji oraz w Polsce. Model biznesowy Pall-Ex opiera się na współpracy z niezależnymi, lokalnymi firmami transportowymi różnej wielkości – tzw. partnerami regionalnymi. W chwili obecnej jest to ponad 200 firm.

W Polsce Pall-Ex współpracuje obecnie z 20 firmami. Siatka partnerów była budowana już na 9 miesięcy przed rozpoczęciem działalności operacyjnej firmy. – Firmy, z którymi współpracujemy oddają specyficzny charakter polskiej branży TSL. Są to zarówno małe, rodzinne firmy, jak i duże przedsiębiorstwa. Do końca roku planujemy zwiększyć naszą bazę do ok. 28 partnerów regionalnych -– powiedziała Karolina Gil, dyrektor ds. Sprzedaży w Pall-Ex Polska.

Karolina Gil wskazuje także dwa kluczowe elementy, które będą jej zdaniem kluczowe dla rozwoju sektora TSL. – Polska branża transportowa jest obecnie w kluczowym okresie rozwoju. Z jednej strony postępująca konsolidacja branży, która tak jak na Zachodzie – wydaje się nieunikniona. W naszym kraju działa ponad 130 tysięcy firm zajmujących się transportem, a sytuacja wielu z nich jest trudna. Rozdrobnienie wymusza naturalną wojnę cenową, często powodującą balansowanie na granicy opłacalności. Konsolidacja w mojej opinii wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem.

(źr. Pall-Ex)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.