Dodaj ogłoszenie o pracy


Pocztex z tytułem Created in Poland Business Superbrands

Pocztex, kurierska dywizja Poczty Polskiej został uznany za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku w kategorii transport i logistyka, otrzymując tytuł Created in Poland Business Superbrands 2013/2014. Nagroda przyznawana jest markom, które powstały w Polsce i wypracowały ponadprzeciętny wizerunek, który pozwala im skutecznie konkurować z firmami zagranicznymi.

Wyróżnienie przyznawane jest od 19 lat przez międzynarodową organizację The Superbrands Ltd. działającą w prawie 90 krajach.
Pocztex zbiera także dobre opinie na rodzimym rynku. Wyniki badania przeprowadzonego pod koniec 2013 r. przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia wskazują, że marka ceniona jest m.in. za duży zasięg i stabilność. Pocztex kojarzy się także z dużą szybkością doręczenia. Pozytywne opinie przekładają się na sukces biznesowy – wzrost wolumenu Pocztexu w roku 2013 był o prawie 60 proc. wyższy w porównaniu do roku 2012.

Poczta Polska w ciągu ostatniego roku dokonała istotnych zmian w swojej ofercie kurierskiej. Wprowadzone w styczniu br. nowe usługi: Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48 to m.in. wyższe wartości sumy ubezpieczenia przesyłek, zawarte w cenie usługi. Usługi świadczone są w standardzie „od drzwi do drzwi” – każdą przesyłkę Pocztex kurier odbiera bezpośrednio od nadawcy (po wcześniejszym złożeniu zlecenia na Infolinii lub poprzez stronę www) bez konieczności nadania przesyłki w placówce pocztowej.

Poczta Polska wdraża strategię polegającą na rozwoju najbardziej perspektywicznych segmentów biznesu. Jednym z nich jest rynek usług paczkowo-kurierskich, w tym obsługa firm branży e-commerce. Z usług spółki regularnie korzysta prawie 60 proc. firm z tego segmentu.

(źr. Poczta Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.