Dodaj ogłoszenie o pracy


Firma spedycyjna Optima w pierwszej 10 Gazel Biznesu 2013

Spółka spedycyjno – transportowa Optima, została po raz pierwszy wyróżniona nagrodą Gazele Biznesu 2013. Wyróżnienie przyznawane jest przez dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu” małym i średnim fir-mom, które charakteryzują się wyjątkowo dynamicznym rozwojem i doskonale dają sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Optima zajęła 10 miejsce wśród ponad 4000 badanych firm.  Jako jedyna firma z branży TSL zajęła tak wysoką pozycję, kolejna firma z tego sektora znalazła się dopiero na 100 miejscu.

Ranking polskich przedsiębiorstw przygotowywany jest już od 14 lat na zlecenie „Pulsu Biznesu” przez Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych firm. Optima obecna jest na rynku spedycyjno-transportowym od 2008 roku i jej głównym przedmiotem działalności są krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe całopojazdowe oraz drobnicowe. Dodatkowo  świadczy usługi związane z magazynowaniem oraz przeprowadzaniem odpraw celnych.

Niezmiennie od 6 lat firma rozwija się prężnie i dynamicznie, regularne powiększając zespołu pracowników w dziedzinie transportu i spedycji. Oprócz wyróżnienia Gazelą Biznesu, forma szczyci się tez Certyfikatem Rzetelnego Przewoźnika.

(źr. Optima)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.