Dodaj ogłoszenie o pracy


TNT Express utworzy 400 miejsc pracy w nowym Centrum Usług Wspólnych w Polsce

TNT Express poinformowała o uruchomieniu globalnego Centrum Usług Wspólnych w Polsce. Centrum jest odpowiedzialne za realizację czynności transakcyjnych w obszarze księgowości, raportowania oraz administracji finansowej. To jedno z dwóch globalnych centrów finansowo-księgowych TNT. Obecnie zatrudnia 100 osób, a docelowo ma być 400.

- Decyzja o zlokalizowaniu Centrum w Polsce oznacza powstanie w naszym kraju strategicznie ważnej jednostki biznesowej. Jest to zarazem wyraz uznania dla jakości i efektywności procesów, realizowanych dotychczas przez polski zespół – mówi Piotr Buczkowski, Dyrektor Generalny TNT Express Poland – Centrum stworzy nowe miejsca pracy. Dla aktualnych i przyszłych pracowników niesie możliwości rozwoju kariery i pozyskania doświadczeń w pracy w międzynarodowym środowisku.

Centrum Usług Wspólnych ma na celu ograniczenie kosztów i ujednolicenie procesów, prowadzące do wzrostu jakości usług. Warszawskie centrum jest odpowiedzialne za realizację czynności transakcyjnych w obszarze księgowości, raportowania oraz administracji finansowej. Centrum wspiera procesy finansowe oddziałów TNT w Polsce i Włoszech; w przyszłości będzie również realizowało obsługę oddziałów w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu. Dzięki takiej strukturze będą one mogły skupić się na podstawowej działalności: świadczeniu usług kurierskich o doskonałej jakości.

Centrum Usług Wspólnych zatrudnia obecnie 100 pracowników, a docelowo stworzy ponad 400 miejsc pracy (do końca 2015 roku). Mieści się w siedzibie TNT w Warszawie.

(źr. za inf. TNT Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.