Dodaj ogłoszenie o pracy


Studenci WSL rowerem do Watykanu, chcą pomóc koleżance

Paweł Turski – student Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Kacper Thaddey z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wyruszają w rowerową podróż do Watykanu. Będzie to podróż życia nie tylko ze względu na ogrom wysiłku i wrażeń, ale ze względu na jej cel.  Celem tym jest zebranie pieniędzy na operację dla Marty Szwonder, cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe.
Studenci wyruszają 11 kwietnia z Bydgoszczy. Do Watykanu mają 2000 km, które planują pokonać w 15 dni, aby w dniu kanonizacji Jana Pawła II osiągnąć metę. Trasa wiedze przez Licheń, Wadowice, Ljubljanę, San Marino, Wenecję i Asyż. Studenci będą pokonywać dziennie ok. 130 km, często w trudnych, górskich warunkach.

Paweł i Kacper to pełni energii młodzi ludzie. Swoją energią postanowili się podzielić, w szczytnym celu, przełamując stereotyp studenta-imprezowicza. Zainspirowani historią Marty - jej walką i pragnieniem powrotu do zdrowia postanowili pomóc najlepiej jak potrafią.  Z pasji do sportu i ogromnej chęci niesienia pomocy powstał pomysł zorganizowania wyprawy rowerowej do Watykanu.
Studenci mają niesamowitą wolę walki i coraz lepszą kondycję fizyczną. Obecnie poszukują wsparcia osoby lub firmy, która mogłaby użyczyć kamper, w którym w mogliby spać, przewozić jedzenie, ubrania i sprzęt rowerowy. Dla ewentualnych sponsorów, którzy zaoferują swą pomoc w finansowaniu operacji Marty, przeznaczone są powierzchnie reklamowe na ubraniach, rowerach oraz wyposażeniu.

Siłą napędową dwóch cyklistów jest Marta. To jej determinacja i walka stała się inspiracją dla Kacpra i Pawła. To ona jest bohaterką tej wyprawy.
-----------------------
Marta Szwonder ma 25 lat, jest studentką II roku filologii klasycznej i III roku wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej. Urodziła się dwa miesiące przed terminem, choruje na mózgowe porażenie dziecięce, w swoim życiu przeszła już wiele operacji i zabiegów rehabilitacyjnych. Samodzielnie poruszała się do roku 2009, kiedy to z powodu postępującej choroby przestała chodzić.

Szansą, która odmieni na zawsze życie Marty jest kosztowna operacja w klinice dr Paleya w USA. Termin operacji zaplanowano na sierpień.  Koszt to 470 000 złotych.
Pomoc dla Marty, realizowana jest przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 – darowizny indywidualne, tytułem: 12592 – Szwonder Marta Danuta – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Można także przekazać 1% podatku dla Marty, wpisując w formularzu PIT: KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 12592 Szwonder Marta Danuta.

za info WSL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.