Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Flash po integracji

Grupa Flash, w skład której wchodzą od dawna istniejące firmy o dobrze ugruntowanej pozycji Flash Europe, Taxicolis (dawna filia La Poste, kupiona w lutym 2012 roku) oraz Roberts Europe (kupiona w maju 2012 roku), jest obecna na rynku pod nową nazwą FLASH. Także marka Biologistics, o dobrze ugruntowanej pozycji na francuskim rynku przesyłek farmaceutycznych, również  zmieni nazwę na Flash.

Obecnie Flash Europe zatrudnia ponad 490 pracowników oraz prowadzi swoje własne biura w 18 krajach. Posiadając logistyczne doświadczenie w transportach drogowych krytycznych pod względem czasowym, wraz z zespołem ekspertów w przesyłkach lotniczych oraz rozwiązaniach lotniczych czarterowych. Firma oferuje kompleksową usługę dla wszelkiego rodzaju przesyłek, w których czas odgrywa kluczową rolę.

- Jednolity projekt korporacyjny  jest ostatecznym krokiem na drodze do integracji. Rozwinęliśmy się wspólnie jako grupa firm - tłumaczy prezes Philippe Higelin. - Przez 20 miesięcy stworzyliśmy jednolitą usprawnioną strukturę organizacyjną (38 oddziałów w Europie, Północnej Afryce, Rosji oraz Turcji) z wiodącym na rynku, wysokowydajnym systemem IT i systemem komunikacyjnym  w całej Grupie Flash na wszystkie przesyłki – drogowe i lotnicze.

Audyt przeprowadzony przez TÜV Rheinland potwierdził, że Grupa Flash ma doskonały system Zarządzania Jakością na międzynarodowym poziomie. Z liczbą przekraczającą  450 tys. specjalnych transportów w poprzednim roku, Flash jest jednym z największych dostawców w tym segmencie w Europie. Oprócz dostaw bezpośrednich (przesyłki drogowe premium), firma świadczy także usługi logistyczne z wykorzystaniem czarterów lotniczych (z kurierem na pokładzie), usługi dostawy w tym samym dniu oraz transporty multimodalne. Flash zbudował specyficzną kompetencję w sektorze zdrowia oraz przemyśle automotive z wykorzystaniem sieci w 78 krajach.
rak za info Flash

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.