Dodaj ogłoszenie o pracy


Norbert Dentressangle operatorem logistycznym PEPSICO aż do 2020

Firma PepsiCo BeLux przedłużyła o siedem lat swoją długotrwałą współpracę z Norbert Dentressangle w BelgiiNorbert Dentressangle świadczy na rzecz PepsiCo BeLux usługi magazynowania i dystrybucji całej gamy produktów spożywczych na terenie Belgii od 1998 roku.

Norbert Dentressangle (ND) obsługuje dedykowany oddział o powierzchni 18 550 m2, sąsiadujący z zakładem Frito-Lay Smiths firmy PepsiCo, w Furnes, produkującym chipsy i inne przekąski. Aby móc sprostać znaczącej produkcji artykułów FMCG, Grupa ND wraz z PepsiCo zainwestowali w systemy automatycznej obsługi i magazynowania, obsługujące 1 820 palet wchodzących i 1 560 wychodzących dziennie. Dzięki temu rozwiązaniu, Norbert Dentressangle jest w stanie zapewnić wysyłkę produktów w ciągu dwóch godzin od ich wyprodukowania, i to w okresach szczytu.

Na zlecenie PepsiCo BeLux, magazyn Norbert Dentressangle w Furnes obsługuje ponad 600 tys. palet i 1,4 mln paczek rocznie. Oprócz produktów pochodzących z fabryki PepsiCo w Furnes, Norbert Dentressangle obsługuje również artykuły pochodzące z fabryk PepsiCo w Wielkiej Brytanii i Holandii  przeznaczone na rynek belgijski. Operator zapewnia też działania o wartości dodanej, takie, jak montaż stojaków promocyjnych, ponowne etykietowanie produktów dla celów promocyjnych i co-packing. Firma przygotowała w ten sposób w 2013 r. ponad 300 tys. jednostek, aby odpowiedzieć na specyficzne wymagania detalistów PepsiCo.

PepsiCo jest drugim co do wielkości dostawcą produktów spożywczych i napojów na świecie, z obrotami rocznymi sięgającymi 66 mld USD. Spółka działa w Belgii i Luksemburgu, gdzie dystrybuuje napoje gazowane i energetyczne, soki owocowe i warzywne, chipsy i przekąski, jak również produkty zbożowe, pod znanymi markami. Belgijska siedziba PepsiCo BeLux mieści się w Zaventem koło Brukseli i zarządza dwoma zakładami produkcyjnymi: Tropicana w Zeebruges i Lay's, Smiths i Doritos w Furnes.

(źr. Norbert Dentressangle)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.