Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx wspiera projekt “Partnerstwo dla Dzieci”

Firma kurierska FedEx Express wsparła projekt Fundacji „Wspólna Droga” United Way Polska „Partnerstwo dla Dzieci” przekazując na ten cel kwotę ponad 210 tys. złotych.
Od 2006 roku program „Partnerstwo dla Dzieci” pomaga dzieciom pochodzącym z rodzin ubogich i wieloproblemowych. Celem programu jest kompleksowe wsparcie dzieci poprzez zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu i wyrównywanie szans na udział w życiu społecznym i kulturalnym.

- Dzięki temu wsparciu finansowemu chcemy otworzyć kolejny klub dla dzieci „Światoteka” oraz przyznać stypendia dla pięćdziesięciorga dzieci - wyjaśnia Maja Surowicz, prezes Fundacji „Wspólna Droga” United Way Polska. - W ten sposób pomożemy im nadrobić zaległości w nauce i rozwinąć talenty. Pedagodzy i streetworkerzy zorganizują pięć różnych projektów edukacyjno-zdrowotnych, wśród nich – bezpłatną opiekę dentystyczną i program zdrowego odżywiania.
 Ponadto wsparciem zostaną objęte również rodziny podopiecznych – dla rodziców dostępne będą bezpłatne porady psychologa, prawnika i doradcy zawodowego. Wspólne spędzanie czasu zapewnią warsztaty rodzinne w Centrum Nauki Kopernik i w bibliotekach. Projekt będzie skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży z warszawskiej Pragi Południe.
Wsparcie udzielone Fundacji “Wspólna Droga” to tylko jeden z wielu przykładów społecznego zaangażowania firmy FedEx, która włącza się w różnego rodzaju inicjatywy dotyczące nie tylko zagadnień społecznych, lecz również ochrony środowiska naturalnego.

W gronie partnerów wspierających program Partnerstwo dla Dzieci są m.in. Miasto Stołeczne Warszawa, Société Générale, TNT Express Worldwide, Janssen-Cilag, Lasy Państwowe, Hewlett-Packard Polska, Mattel Polska, Atos, Amgen, Johnson&Johnson i inni. W kwietniu 2013 Program „Partnerstwo dla Dzieci” został uznany w konkursie „Wspólnie budujemy kapitał społeczny”, organizowanym przez PKPP Lewiatan i Fundację Duende, za jedną z 10 najlepszych dobrych praktyk współpracy biznesu i organizacji pozarządowych w Polsce.
za info Fedex

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.