Dodaj ogłoszenie o pracy


Ligi Młodych Logistyków 2014 - eliminacje zakończone

3 marca odbył się etap eliminacji do 3. edycji Ligi Młodych Logistyków, konkursu wiedzy o logistyce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który organizowany jest przez Naukowe Koło Logistyki DIALOG i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 44 zespołów z 23 różnych szkół. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami problemowymi: obliczenia czasu dostawy, dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty usług operatora w porcie kontenerowym, zaplanowania rozmieszczenia palet na naczepie, rozwiązania problemu decyzyjnego typu „make or buy” oraz zaplanowania obrotu towarowego w centrum dystrybucji.

W wyniku eliminacji wyłoniono 10 najlepszych zespołów, które spotkają się 28 marca podczas dwuetapowego finału na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W murach uczelni wszyscy uczestnicy rozwiążą test, a cztery najwyżej ocenione zespoły opracują rozwiązania studium przypadku.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim 132 uczestnikom oraz ich opiekunom, gratulujemy finalistom i zachęcamy, by zanotować „LML” w logistycznych kalendarzach roku szkolnego. Będziemy rozwijać formułę konkursu tak, by sprostać oczekiwaniom ambitnej młodzieży, z którą dzielimy pasję do logistyki - komentują organizatorzy, członkowie koła naukowego.

Szczegóły na stronach: www.nkl.ue.katowice.pl oraz www.facebook.com/NKLDialog.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.