Dodaj ogłoszenie o pracy


Maersk Line po raz kolejny trendsetterem na Bałtyku

Maersk Line, podczas odbywającej się w Gdańsku, w dniach 4-6 marca, konferencji Transport Week, po raz trzeci otrzymał wyróżnienie The Baltic Trendsetters Club Certificate. Tym razem zostało ono przyznane armatorowi za wprowadzenie na Bałtyk największych kontenerowców świata klasy Triple-E. Tematyka optymalizacji floty, innowacyjnych rozwiązań w transporcie morskim i nowych sposobów obsługi klientów w tej branży, była również motywem przewodnim wystąpienia Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard, dyrektor zarządzającej Maersk Polska, podczas drugiego dnia konferencji.

Tytuł trendsettera na Bałtyku jest corocznie przyznawany, przez czytelników i redakcję czasopisma Baltic Transport Journal, firmom wdrażającym innowacyjne idee i projekty, kluczowe dla rozwoju transportu i logistyki w rejonie Morza Bałtyckiego. Zawinięcie do Polski pierwszego osiemnastotysięcznika Maersk Line, zostało ocenione jako jedno z najważniejszych inicjatyw 2013 roku. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 5 marca, podczas uroczystej gali, w gdańskim Dworze Artusa.

- Wprowadzenie Triple-E odbywało się równolegle z inicjatywami mającymi na celu dostosowywanie siatki połączeń do aktualnej sytuacji rynkowej. Wejście w życie aliansu P3, uzależnione obecnie od uzyskania zgody instytucji regulujących, zagwarantuje stabilność i częstotliwość dostaw klientom oraz pozwoli jeszcze lepiej zagospodarować statki o pojemności 18 000 TEU. Dodatkowe działania Maersk Line, zgodnie z nową dewizą „dostarczania obietnic naszych klientów”, chcemy skoncentrować na utrzymaniu wysokiego poziomu obsługi klientów poprzez perfekcyjną realizację codziennych zadań, np.  utrzymanie poprawności w procesie fakturowania na poziomie 94% czy wprowadzenie nowej, intuicyjnej strony internetowej, gdzie klienci mogą błyskawicznie złożyć zamówienie – podsumowała Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard.
rak za info Maersk

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.