Dodaj ogłoszenie o pracy


Znaczący wzrost rynku e-commerce i ogromny potencjał regionu Europy Wschodniej

Rynek e-commerce w Europie Wschodniej odnotował w 2012 roku wzrost o 35,7%, co odzwierciedla ogromny potencjał tego regionu – to najwyższa dynamika w Europie. Obroty handlowe w sektorze online prognozowane na 19,3 mld euro w 2013 r. wskazują, że jest jeszcze znaczący obszar do zagospodarowania.
Wg raportu B2C przygotowanego przez Ecommerce Europe (europejska organizacja zrzeszająca sprzedawców online) – w Europie Środkowej jedynie 27 na 106 mln internautów robi zakupy w sieci. Co ciekawe, Rosja w rozwoju branży e-commerce zdecydowanie przewyższa inne kraje, Ukraina pokazuje najsilniejsze tempo wzrostu, a Rumunia wykazuje najwyższy poziom penetracji Internetu.
A Francja instaluje terminale cyfroweRue du Commerce
W sklepach sieci Relay na 6 stacjach kolejowych w Paryżu i regionie paryskim zainstalowano dotykowe terminale, które umożliwiają zakup produktów IT oferowanych przez francuskiego detalistę Rue du Commerce. Terminale są proste i intuicyjne – pozwalają klientom na dokonanie zakupu, poczynając od wyboru produktu aż do etapu płatności, w mniej niż pięć minut. Co więcej, dostawa realizowana jest na adres wybrany przez klienta. Oferta nie obejmuje całego asortymentu Rue du Commerce, lecz produkty sezonowe z około dwudziestu kategorii obejmujących: komputery, telefony, sprzęty domowe, aplikacje czy moda.
Nowa usługa została nazwana „My Express Boutique” i będzie stopniowo wdrażana także w innych miejscach publicznych.
źr. InPost

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.