Dodaj ogłoszenie o pracy


GEODIS modernizuje flotę

Geodis Calberson Polska, operator logistyczny, modernizuje i wzbogaca swój tabor o nowe naczepy wielkoprzestrzenne. Od początku 2014 roku polski oddział należący do francuskiej grupy Geodis odebrał 17 nowych naczep, a do końca kwietnia 2014 planuje wynajem kolejnych.
 
Obecna polityka Geodis Calberson Polska opiera się na systematycznym odnawianiu floty. Naczepy użytkowane są tylko przez okres 36 miesięcy, co wpływa na zminimalizowanie awaryjności i poprawę terminowości dostaw. Taka strategia pozwala również na szybkie wdrażanie do obiegu naczep o najbardziej nowoczesnym wyposażeniu.
 
Aktualnie użytkowane przez firmę naczepy posiadają m.in. certyfikaty EN 12642XL, system mocowania ładunków Vario Fix oraz dodatkowe łaty aluminiowe (rozmieszczone w odstępach 350 mm). Tego typu naczepy spełniają wymagania do przewozu opon, części samochodowych, a także do transportu mebli, w którym Geodis ma bardzo duże doświadczenie.
 
- Aktywność Overland jest jest jednym z głównych filarów działalności Geodis w Polsce. Na przestrzeni trzech ostatnich lat osiągnęliśmy dynamikę wzrostu bliską 100 proc. Z powodzeniem obsługujemy wiele sektorów gospodarki – automotive, industry, retail i pharma. W ruchu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym specjalizujemy się w transporcie całopojazdowym. Dostarczamy także usługi dedykowanej dystrybucji na terenie całej Polski. Coraz większa aktywność wymaga od nas nieustannego zaangażowania i narzędzi umożliwiających nam skupienie się na istocie wykonywanej działalności. Nowoczesny sprzęt, specyfikacja techniczna skrojona na miarę oraz profesjonalna opieka serwisowa pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie” – komentuje Paweł Chadryś, Dyrektor Operacyjny Overland Geodis Calberson Polska.
 
Rozwój taboru jest związany m.in. z przejęciem przez firmę dodatkowego wolumenu realizowanego na rzecz dużej francuskiej sieci sklepów meblowych. Geodis Calberson Polska jako kluczowy operator logistyczny francuskiego klienta w Polsce dla mebli tapicerowanych, wdraża tym samym plan regularnego zwiększania własnej floty, jak i liczby zakontraktowanych przewoźników.

(źr. Geodis Calberson Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.