Dodaj ogłoszenie o pracy


Rada Interesantów Portu Gdynia współpracuje z KIGM

Prezesi Rady Interesantów Portu Gdynia oraz Krajowej Izby Gospodarki Morskiej podpisali porozumienie o partnerstwie obu instytucji. Współpraca ma na celu wzmocnienie merytoryczne i organizacyjne już prowadzonych działań,  wspólne przygotowywanie analiz i opracowań oraz upowszechnianie wiedzy nt. gospodarki morskiej i portów.
Porozumienie o współpracy pomiędzy Radą Interesantów Portu Gdynia, reprezentowaną przez Krzysztofa Szymborskiego, Przewodniczącego Zarządu Rady, prezesa Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, oraz Krajową Izbą Gospodarki Morskiej, reprezentowaną przez Jerzego Lewandowskiego, podpisano w poniedziałek, 3 marca w siedzibie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego.

- Dążymy do tego, aby całe środowisko portowców mówiło jednym głosem w sprawach, które dotyczą całej branży – skomentował prezes Szymborski. – Chcemy wspólnie dążyć do wypracowania rozwiązań takich problemów jak niewystarczająca przepustowość infrastruktury kolejowej, czy usprawnienie procedur kontrolnych.
Rada Interesantów Portu to organ doradczy Zarządu Morskiego Portu Gdynia, zrzeszający wszystkie podmioty działające na terenie portu a więc terminale, spedytorów, armatorów, firmy pilotowe i kontrolne. Obecny Zarząd Rady, wybrany w grudniu 2013, za główny cel stawia sobie budowanie szerokiej koalicji na rzecz wsparcia gospodarki morskiej i sprawnego przeprowadzenia inwestycji, zarówno w portach morskich jak i ich otoczeniu.
Krajowa Izba Gospodarki Morskiej to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca wszelkie podmioty działające w szeroko pojętej gospodarce morskiej. Głównym celem działania Izby jest udzielanie członkom wszechstronnej pomocy w prowadzonej działalności gospodarczej oraz wspieranie inicjatyw sprzyjających rozwojowi branży.  KIGM wśród swoich zadań wymienia m.in. integrację środowiska, organizację targów i konferencji branżowych oraz wspieranie restrukturyzacji przedsiębiorstw sektora morskiego. Jej organem prasowym jest dwutygodnik „Namiary na Morze i Handel”.
- Wiele problemów z którymi stykamy się w codziennej pracy – czy to w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, czy całym porcie w Gdyni - to problemy całej branży morskiej – dodał prezes Szymborski. – Dlatego zależy nam aby działać wspólnie i wypracowywać wspólne stanowisko, pod którym będą mogli podpisać się wszyscy portowcy.”
---------
Rada Interesantów Portu Gdynia została powołana w 1997 roku jako organ doradczy dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia. W jej skład wchodzą przedstawiciele 32 przedsiębiorstw działających w porcie. Rada zajmuje stanowisko we wszystkich istotnych dla rozwoju portu sprawach, a zwłaszcza w opracowywaniu strategii rozwoju, prowadzenia projektów inwestycyjnych czy polityki taryfowej. Umowa o współpracy z Zarządem Morskiego Portu Gdynia zakłada również możliwość prowadzenia wspólnych działań na rzecz budowy szlaków transportowych istotnych z punktu widzenia funkcjonowania portu.

źródło: ZMPG

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.