Dodaj ogłoszenie o pracy


Płatne praktyki w Poczcie Polskiej dla laureatów „Grasz o staż”

Poczta Polska po raz trzeci weźmie udział w ogólnopolskim konkursie „Grasz o staż” organizowanym przez firmę doradczą PwC oraz Gazetę Wyborczą. W tym roku Poczta przyjmie 23 stażystów z obszaru sprzedaży, marketingu, prawnego, HR, PR, finansowego oraz procesowego. To oznacza, że jest największym fundatorem praktyk w ramach tego programu.
Laureaci konkursu to osoby, które świadomie budują swoją karierę zawodową ─ są pracowite, skuteczne, odpowiedzialne, dociekliwe i zaangażowane. Wnoszą świeże spojrzenie i mają ciekawe, oryginalne pomysły. O tym, że ich praca przynosi firmie wymierne korzyści, świadczy fakt, że w 2013 r. połowie stażystów Poczta Polska złożyła oferty pracy.

– Poczta Polska jest postrzegana, jako nowoczesny pracodawca o ugruntowanej pozycji rynkowej. W 2012 r. zaprosiliśmy do współpracy 7 stażystów, rok później ─ 18, a w br. 23 osoby. Przez dwa ostatnie lata bijemy rekordy – przyjmujemy najwięcej osób spośród wszystkich fundatorów staży – mówi Andrzej Nitecki, dyrektor Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkim w Poczcie Polskiej.
Poprzez "Grasz o staż" młodzi ludzie z całej Polski mają okazję spróbować swoich sił w grze o płatne, merytoryczne praktyki w najbardziej renomowanych firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Oprócz tego na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody dodatkowe, których celem jest zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy. W "Grasz o staż" mogą wziąć udział studenci od trzeciego roku studiów, jak również absolwenci do 30. roku życia.
Ostateczna lista stażystów, którzy podejmą pracę w Poczcie Polskiej zostanie ogłoszona 24 czerwca podczas Gali Finałowej w Warszawie. Zwycięzcy odbędą 3 miesięczną praktykę w Poczcie Polskiej. Najlepsi będą mieli szansę na rozwój kariery w Poczcie Polskiej.
źródło: Poczta Polska

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.