Dodaj ogłoszenie o pracy


Umowa Colgate-Palmolive z CHEP w Rumunii

Koncern Colgate-Palmolive podpisał umowę na korzystanie z usług wynajmu palet CHEP w Rumunii. Tym samym firma zrezygnowała ze stosowania białych palet wymiennych wybierając rozwiązanie CHEP, aby znacznie obniżyć koszty związane z łańcuchem dostaw i ochroną środowiska.
Koncern Colgate-Palmolive, jest obecny w Rumunii 20 lat. Jego centrum dystrybucyjne w Bukareszcie obsługuje 60 lokalizacji w całym kraju i w sąsiedniej Mołdawii, wysyłając na paletach produkty należące do Colgate-Palmolive. Oczekuje się, że to posunięcie przyniesie znaczne obniżenie kosztów i oszczędności związane z ochroną środowiska.

Dyrektor ds. magazynowania i transportu Colgate-Palmolive Romania SRL, Dan Dascalu, powiedział: „Podjęliśmy decyzję o przejść na rozwiązanie CHEP, aby ułatwić sobie życie i obniżyć koszty poprzez przekazanie im zarządzania paletami. Dla nas system wymiany białych palet jest trudny w zarządzaniu i generuje wiele ukrytych kosztów, związanych np. z zakupem nowego sprzętu dla pokrycia strat. Jesteśmy przekonani, że CHEP oferuje bardzie wydajne i opłacalne rozwiązanie”.
I dodał - Po odejściu od systemu wymiany palet, nie będziemy już mieć problemów z ich jakością i nie będziemy otrzymywać od klientów skarg dotyczących uszkodzeń produktów spowodowanych przez palety. Aspekt zrównoważonego rozwoju wbudowany w system współużytkowania palet CHEP był kolejnym ważnym czynnikiem w podjęciu decyzji o przejściu z systemu białych palet na rozwiązanie CHEP, którego model biznesowy obsługi palet opiera się na wielokrotnym użytku, recyklingu i redukcji odpadów.
CHEP współpracuje z Colgate-Palmolive w wielu krajach Europy Zachodniej, takich jak Francja, Włochy, Hiszpania i Niemcy.
zźródło: CHEP

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.