Dodaj ogłoszenie o pracy


400 chętnych do pracy na pokładzie polskiego pendolino

PKP Intercity otrzymało ponad 400 zgłoszeń od chętnych do pracy na pokładzie EIC Premium (Pendolino). Tym samym zakończył się pierwszy etap rekrutacji wewnętrznej na obsługę pociągów dalekobieżnych najwyższej kategorii.
Trwa kompletowanie załogi pokładowej pociągów EIC Premium, które zaczną regularnie kursować w grudniu tego roku. Do udziału w wewnętrznym postępowaniu mogli zgłaszać się pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity. Wymagania, które musieli spełnić kandydaci, to m.in.: minimum rok doświadczenia w pracy w drużynie konduktorskiej, znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego, standardów obsługi klienta oraz zagadnień dotyczących codziennej eksploatacji wagonów i ruchu pociągów.

Komfort podróżowania to nie tylko nowoczesny pociąg, ale także wysoki standard serwisu pokładowego, dlatego wymagamy od naszych pracowników pełnego zaangażowania i profesjonalizmu. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy diagnozę kompetencji i rozpoczęliśmy szkolenia wszystkich spośród ponad 1700 naszych konduktorów. Teraz zaprosiliśmy ich do udziału w rekrutacji na obsługę pociągów EIC Premium. Blisko jedna czwarta podjęła to wyzwanie. Uważam to za dobry wynik - mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity S.A.
W dalszym postępowaniu rekrutacyjnym będą weryfikowane umiejętności z różnych obszarów. Wybrani kandydaci przejdą kolejne testy praktyczne, teoretyczne oraz ze znajomości języka obcego. PKP Intercity planuje także dalsze podnoszenie ich kompetencji poprzez dedykowane szkolenia.

Nowoczesność, komfort i prestiż to główne motywy, które skłoniły mnie do aplikowania na stanowisko konduktora pociągu EIC Premium. Sam udział w procesie rekrutacyjnym będzie stanowił dla mnie cenne doświadczenie, a dołączenie do załogi pokładowej EIC Premium da możliwość rozwoju – mówi Grzegorz Malczewski, konduktor PKP Intercity S.A.

za info PKP Intercity

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.