Dodaj ogłoszenie o pracy


Pierwszy raport GLS na temat zrównoważonego rozwoju

Grupa GLS  poinformowała o wydaniu pierwszego raportu na temat zrównoważonego rozwoju, który udokumentował zaangażowanie Grupy w społeczne działania podejmowane w zakresie ochrony środowiska. Najnowszy raport Grupy GLS zawiera wiele przykładów pokazujących, jak różne spółki krajowe działają w sposób społecznie i ekologicznie świadomy nie rezygnując przy tym z podejmowania skutecznych działań ukierunkowanych na stały rozwój i wzrost efektywności.

Jednym z najważniejszych i obszernie omówionych w raporcie zagadnień jest inicjatywa środowiskowa Grupy – ThinkGreen. GLS wyznacza sobie wciąż nowe cele w zakresie dbałości o środowisko, jednocześnie wspiera bieżącą działalność ekologiczną Grupy oraz monitoruje osiągnięte postępy. W raporcie znaleźć można również szczegółowe informacje na temat podjętej przez GLS inicjatywy ThinkSocial polegającej na utrzymywaniu przez GLS etycznych i uczciwych kontaktów ze społeczeństwem, pracownikami, partnerami transportowymi i świadczącymi za ich pośrednictwem usługi doręczania paczek – kurierami.

W rozdziale poświęconym ochronie środowiska Grupa GLS przedstawia pierwsze efekty podejmowanych w ramach strategii zrównoważonego rozwoju  działań. - W ciągu ostatnich dwóch lat fiskalnych, pomimo wzrostu wolumenu paczek, udało nam się  zmniejszyć całkowitą emisję dwutlenku węgla i ekwiwalentów węglowych o cztery procent - mówi Rico Back, CEO GLS.
Dzięki budowie nowych ekofilii, inwestycjom w bardziej wydajne technologie i oszczędzaniu energii, GLS w rzeczywistości zmniejszył emisję, powstającego w procesie przetwarzania energii elektrycznej i ciepła, dwutlenku węgla o 22 procent  O osiem procent wzrosła również liczba pojazdów spełniających normę Euro 4 lub wyższą – w tej chwili stanowi ponad siedemdziesiąt siedem procent floty.

W części raportu poświęconej ThinkSocial GLS prezentuje najważniejsze z  podejmowanych działań edukacyjnych i rozwojowych, które dedykuje swoim  pracownikom. Innym, niezwykle ważnym obszarem działalności, jest utrzymanie równych i partnerskich relacji z firmami transportowymi i ich kierowcami, w których niebagatelną rolę odgrywają podejmowanie wspólnych inicjatyw i działania na rzecz optymalizacji procesów.

Niniejszy raport na temat  zrównoważonego rozwoju GLS jest pierwszym z serii regularnych sprawozdań zapewniających klientom, pracownikom, partnerom transportowym i społeczeństwu przejrzysty przegląd działalności firmy oraz podstawę do trwałego dialogu. Dokument jest dostępny na stronie internetowej GLS.

(źr. GLS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.