Dodaj ogłoszenie o pracy


Szczecin coraz bliżej gruntów inwestycyjnych w Dunikowie i Trzebuszu – oddano węzeł Tczewska na autostradzie A6

Właśnie zostało ukończone rondo u zbiegu ulic Goleniowskiej i Lubczyńskiej w Szczecinie. To zamknięcie kolejnego etapu inwestycji pt. „Doprowadzenie niezbędnej infrastruktury technicznej do terenów inwestycyjnych Trzebusza i Dunikowa przeznaczonych pod funkcje przemysłowo-składowe.”

W ramach projektu oprócz ronda powstaną także dwa nowe wiadukty nad trasą kolejową Szczecin – Świnoujście oraz ulicą Nowoprzestrzenną a także węzeł Tczewska, który będzie łącznikiem z autostradą A6. Wymieniony zostanie także fragment betonowej nawierzchnia dróg S3 i S6.

W wyniku realizacji projektu Szczecin wzbogaci się o swobodny dojazd do ponad 60 ha gruntów inwestycyjnych ulokowanych w Dunikowie i Trzebuszu. Tereny, które są doskonałą lokalizacją dla działalność firm z branży TSL, są już w pełni uzbrojone. Dzięki budowie bezpośredniego połączenia z autostradą A6 przyszli inwestorzy będą znakomicie skomunikowani z trasami wschód – zachód oraz północ- południe. Ponadto nowe połączenie drogowe znacznie poprawi komunikację firm działających i powstających przy ulicy Goleniowskiej i Kniewskiej (m.in. North West Logistic Park – 64 tys. mkw powierzchni magazynowej). Inwestycja spowoduje także zamknięcie dotychczas wykorzystywanego, niebezpiecznego skrzyżowania ulicy Goleniowskiej z drogami S3 i S6 w okolicach podszczecińskich Klinisk.
Zakończenie, wartej 70 mln złotych, inwestycji jest planowane na II kwartał 2014 roku.

Opr. Mateusz Dziechciarz ze Szczecina dla Pracujwlogistyce.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.