Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przejął Polar Speed – specjalizacja w logistyce medycznej

Firma UPS poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia firmy Polar Speed - innowacyjnego brytyjskiego dostawcy rozwiązań dla łańcucha dostaw farmaceutyków wrażliwych na temperaturę. Transakcja wzmacnia sieć logistyki medycznej UPS w Europie i pozwoli zaoferować firmom z branży medycznej  dostęp do jednego źródła rozwiązań logistycznych na całym kontynencie.

Przejęcie stanowi element strategii UPS dla sektora medycznego i przynosi nowe korzyści klientom na tym rosnącym rynku. Firma Polar Speed specjalizuje się w dostawach o aktywnie kontrolowanej temperaturze do szpitali, aptek, hurtowni oraz centrów chirurgicznych, a także pacjentów. Polar Speed dysponuje też unikatowymi możliwościami, jeśli chodzi o rosnący rynek opieki domowej z bezpośrednimi dostawami do klientów. Do jej klientów należą niektóre najlepiej znanych na świecie marek farmaceutycznych. Firma wykorzystuje flotę aktywnie monitorowanych pojazdów do przewożenia produktów schłodzonych do temperatury 2-8°C oraz 15-25°C zgodnie z wytycznymi Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (MHRA). Flota jest wyposażona w zaawansowane technologie, w tym pokładowe rejestratory temperatury, alarmy, które ostrzegają kierowców o potencjalnej zmianie temperatury, a także PolarTrack, portal internetowy połączony z systemem nawigacji satelitarnej, który pozwala klientom na dostęp w czasie rzeczywistym do statusu dostawy oraz do informacji o temperaturze, w jakiej przewożone są ich produkty.

Dzięki tej transakcji dodane zostają trzy obiekty z zaawansowanymi systemami zarządzania magazynem, usługami kontroli jakości i doświadczonym personelem do istniejącej międzynarodowej sieci logistyki medycznej UPS, która obecnie liczy 45 obiektów w Beneluksie, Europie Środkowej i Wschodniej, Europie Południowej, na półwyspie iberyjskim i w Wielkiej Brytanii. UPS ogranicza koszty logistyczne firm z branży medycznej poprzez regionalną konsolidację i dystrybucję, jednocześnie zapewniając lepszy wgląd w łańcuch dostaw produktów medycznych.

Jest to kolejna transakcja, po przejęciu przez UPS węgierskiej firmy CEMELOG specjalizującej się w logistyce farmaceutycznej, otwarciu obiektu logistyki medycznej w Hangzhou w Chinach oraz rozbudowie sześciu obiektów logistyki medycznej UPS w Ameryce Północnej w 2013 r. UPS zapewnia korzyści firmom z branży medycznej poprzez szeroką gamę wyspecjalizowanych usług frachtowych, transportu przesyłek oraz magazynowania i dystrybucji. Sieć logistyki medycznej UPS oferuje takie usługi, jak obsługa produktów wrażliwych na temperaturę, uwzględnianie przepisów obowiązujących na danym obszarze geograficznym, monitorowanie i zabezpieczanie, kompletacja i etykietowanie, a także zarządzanie zamówieniami i rozliczenia z odbiorcami. Usługi we wszystkich lokalizacjach są dostępne z poziomu jednej, globalnej platformy informatycznej do zarządzania zamówieniami. UPS pomaga producentom produktów medycznych spełnić surowe, często skomplikowane wymagania regulacyjne.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.