Dodaj ogłoszenie o pracy


„Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” - Koleje Mazowieckie partnerem kampanii społecznej

„Koleje Mazowieckie – KM” włączyły się w IV edycję kampanii społecznej „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży” zainaugurowanej na łamach miesięcznika „M jak Mama”. Akcja „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" ma zwrócić uwagę na sytuację i potrzeby przyszłych mam w przestrzeni publicznej oraz promować właściwe wzorce zachowań.

- Dla Kolei Mazowieckich ważni są wszyscy pasażerowie, ale przede wszystkim ci, którzy najbardziej potrzebują życzliwości otoczenia. Dokładamy wszelkich starań, by podróż naszymi pociągami była wygodniejsza. Szczególną uwagę zwracamy na kobiety w ciąży, a także na osoby podróżujące z małymi dziećmi. Często zapominamy o bardzo prostych gestach, takich jak ustąpienie miejsca czy pomoc przy wejściu do pociągu, a przecież tak niewiele trzeba, aby mama, kobieta w ciąży, mogła swobodnie podróżować. Dlatego, oprócz zamieszczenia specjalnych piktogramów i instalacji przewijaków w naszych pociągach, włączamy się także w akcje, mające na celu promocję dobrych zachowań - mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.
W ramach kampanii społecznej na monitorach zainstalowanych w pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie pojawią się spoty reklamujące wydarzenie. Akcja potrwa do końca maja br.

Koleje Mazowieckie nie po raz pierwszy włączają się w akcję na rzecz przyszłych mam. W 2009 roku spółka wzięła udział w podobnym projekcie – „Odmienny stan – odmienne traktowanie”. W ramach tej akcji Koleje Mazowieckie, jako jedyny przewoźnik, oznaczyły wybrane miejsca siedzące w pociągach specjalnym piktogramem przedstawiającym sylwetkę kobiety w ciąży. W 2011 roku wspólnie z Pełnomocnikiem Rządu ds. Równego Traktowania – Minister Elżbietą Radziszewską – zorganizowały akcję społeczną „Pamiętaj o mamach”, której celem było zwrócenie uwagi pasażerów oraz pracowników firmy na osoby podróżujące z małymi dziećmi. W pociągach umieszczone zostały naklejki, promujące wśród pasażerów pomoc osobom podróżującym z małymi dziećmi. Spółka została także partnerem akcji „Polska – miejsce przyjazne mamie i dziecku”, promowanej pod hasłem „Nie udawaj, że nie widzisz”. Organizatorem kampanii był portal ofeminin.pl. Spółka nie tylko promuje dobre wzory postępowania, ale podejmuje konkretne kroki, by likwidować bariery, utrudniające podróżowanie z małymi dziećmi. Modernizowane składy wyposażane są w przewijaki dla niemowląt, a także windy i podnośniki ułatwiające wsiadanie i wysiadanie. Nowe pociągi (np. wagony piętrowe, pociągi FLIRT czy ELF) są niskopodłogowe. Cechą charakterystyczną są przestronne wnętrza i szerokie przejścia, a także oznakowane miejsca, gdzie można swobodnie postawić wózek dziecięcy i usiąść przy nim, na specjalnym odchylanym siedzeniu.

(źr. Koleje Mazowieckie)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.