Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa usługa FedEx Express - SenseAware

Rozwiązanie dedykowane jest wartościowym, pilnym przesyłkom. Firma kurierska FedEx poinformowała o udostępnieniu swojej wielokrotnie nagradzanej usługi monitorowania przesyłek o nazwie SenseAware® w 14 nowych krajach europejskich - Belgii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Irlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Czechach, Polsce, Niemczech i Kanadzie mogą teraz lepiej kontrolować swoje najważniejsze, najcenniejsze i najpilniejsze przesyłki w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Klienci w Kanadzie mogą również  korzystać z rozbudowanej i łatwo dostępnej oferty usług.

Rozszerzenie dostępności rozwiązania SenseAware w Europie i Kanadzie oznacza zarazem, że w regionach tych zwiększy się zasięg usługi FedEx ShipmentWatch. Jest ona oferowana przez firmę FedEx Custom Critical i wykorzystuje narzędzia SenseAware do monitorowania różnego typu pilnych przesyłek, w tym jednorazowych i paczek innych firm.
SenseAware to połączenie aplikacji internetowej i urządzenia wyposażonego w wiele czujników. Klienci, którzy przesyłają produkty o dużej wartości lub wrażliwe na zmianę warunków otoczenia, mogą za pomocą tego rozwiązania monitorować parametry swoich przesyłek w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także kontrolować dane i współpracować w ramach własnych łańcuchów dostaw. Oprócz śledzenia lokalizacji usługa może również monitorować temperaturę, wystawienie na działanie światła, wilgotność względną, wstrząsy i ciśnienie barometryczne. Urządzenie SenseAware 2000 jest wyposażone w próbnik suchego lodu, który sprawdza temperatury sięgające od -80°C do +60°C (od -112°F do +140°F), i próbnik kriogeniczny, który może monitorować przesyłki w przedziale temperatur od -195°C do +60°C (od -319°F do +140°F).
- Współczesne globalne środowisko biznesowe staje się coraz bardziej złożone, a informacje nigdy nie miały dla firm tak dużego znaczenia jak dziś. Dzięki naszemu międzynarodowemu programowi ekspansji dostęp do tych informacji ma coraz więcej klientów, którzy na ich podstawie mogą szybciej podejmować trafniejsze decyzje i określać sposoby zwiększenia efektywności swoich łańcuchów dostaw – powiedział Carlo Novi, dyrektor generalny ds. sprzedaży rozwiązań dla sektora służby zdrowia w firmie FedEx Express na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).
Usługa SenseAware może odegrać ważną rolę w różnych branżach, takich jak lotnictwo, produkcja, petrochemia, ochrona zdrowia i moda, w których wiele przesyłek jest bardzo wartościowych i pilnych. Z rozwiązania można korzystać np. w przypadku transportu luksusowej odzieży, którą trzeba chronić przed wilgocią, technologii lotniczych, które wymagają szczególnie ostrożnego traktowania z uwagi na ryzyko uszkodzenia, czy części, których opóźniona lub utracona dostawa mogłaby doprowadzić do powstania wąskiego gardła w łańcuchu dostaw.

Usługa SenseAware zdobyła w 2013 r. nagrodę Supply Chain Integrity Innovator of the Year (Innowator roku w dziedzinie integralności łańcucha dostaw) na konferencji Cool Chain Logistics Europe Excellence, która odbyła się w szwajcarskiej Bazylei.

(źr. FedEx)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.