Dodaj ogłoszenie o pracy


Norbert Dentressangle operatorem logistycznym Amer Sports

Norbert Dentressangle i Amer Sports zawarli 10-letnią umowę o współpracy na obsługę logistyczną na terenie Europy produktów odzieżowych, obuwniczych i kolarskich produkowanych przez grupę Amer Sports.

Specjalizująca się w artykułach sportowych, fińska grupa Amer Sport posiada wiele renomowanych marek, co stawia ją w ścisłej czołówce światowych liderów tego sektora. Mavic (kolarstwo) - Wilson (piłki i sprzęt sportowy) Suunto (przyrządy pomiarowe - zegarki sportowe, stopery, itp.) - Salomon, Arc'teryx i Atomic (sporty zimowe). Dotychczasowa współpraca Norbert Dentressangle i Amer Sports dotyczyła jedynie marki Mavic. Nowy kontrakt między obiema firmami wpisuje się w nowy charakter łańcucha dostaw Amer Sports, którego celami są poprawa obsługi klienta, rozwój sprzedaży oraz optymalizacja kosztów logistycznych. W ramach tej współpracy, Norbert Dentressangle będzie świadczyć usługi przyjęcia, magazynowania, przygotowywania, opóźnionej indywidualizacji produktów i wysyłki produktów dystrybutorom firmy Amer Sports (wielcy detaliści, sieci sklepów i dystrybutorzy indywidualni).

Początkowo, od 1 grudnia 2013 r. Norbert Dentressangle zapewnia logistykę dla marki Salomon w jednej z jej logistycznych oddziałów w rejonie Lyon, Francja. W roku 2015, ND wdroży innowacyjne rozwiązanie dotyczące magazynowania i zautomatyzowanego przygotowywania zamówień. Prace zajmą 18 miesięcy i wzbogacą oddział w okolicy Lyon o powierzchni 52 tys. m². To innowacyjne rozwiązanie pozwoli poprawić obsługę klienta poprzez szybsze przygotowywanie przesyłek oraz skrócony czas realizacji zamówień, przy jednoczesnej optymalizacji wykorzystania powierzchni magazynowej.
(źr. Norbert Dentressangle)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.