Dodaj ogłoszenie o pracy


Kompletacja zamówień bardziej ergonomicznie i ekonomicznie – nowy paleciak STILL

STILL wprowadza na rynek wózek STILL EK-X, nowy produkt do komisjonowania pionowego. Konstruktorzy EK-X chcieli stworzyć pojazd, który pozwoli na manewrowanie nawet w najwęższych korytarzach. Pozwalają na to przede wszystkim kompaktowe rozmiary.

Całkowita szerokość maszyny to 790mm, a minimalny promień skrętu – 1470mm. Nie bez znaczenia jest również zastosowana technologia. Sterowanie oparte na zaworach proporcjonalnych pozwala na bardzo precyzyjne przemieszczenie oraz płynną zmianę prędkości podnoszenia. Dzięki temu EK-X znajduje zastosowanie w transporcie kruchych i delikatnych towarów, w tym również w magazynach o skomplikowanym układzie.

Kolejną cechą wózka, dzięki której operator ma pełną kontrolę nad ruchami pojazdu, jest nowatorski projekt kabiny. Opracowano go tak, by zapewnić maksymalną widoczność przez maszt. Zastosowano również szereg usprawnień, pozytywnie wpływających na komfort pracy. Poziom hałasu generowanego przez podnośnik i silnik ograniczono do poziomu 60-70dB, zredukowano również ilość drgań przenoszonych na kręgosłup operatora.

Ostatnią grupą kluczowych cech EK-X jest ograniczenie zużycia energii i emisji CO2. Aby zminimalizować koszty eksploatacji, wózek wyposażono w program optymalizacji zużycia energii Blue-Q i system odzysku energii podczas hamowania i opuszczania wideł. Wdrożono również zautomatyzowane funkcje diagnostyczne, dzięki którym znacznie szybciej można określić przyczynę usterki i skrócić tym samym czas trwania przestoju.

(źr. STILL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.