Dodaj ogłoszenie o pracy


Transport towarów na Wschód z wykorzystaniem sieci logistycznej

Firmy logistyczne, które specjalizują się w obsłudze rosnącego rynku kontaktów biznesowych z Rosją dostosowują swoje usługi do bardzo zróżnicowanych potrzeb klientów. Trwa też wyścig na skrócenie czasu dostaw towarów i surowców pomiędzy naszym krajem a  Bliskim i Dalekim Wschodem.
Dane Głównego Urzędu Statystycznego, jednoznacznie pokazują, że przedsiębiorcy coraz chętniej i odważniej wykorzystują potencjał drzemiący w rynkach wschodnich. Rosja jest drugim, po Unii Europejskiej,  rynkiem eksportowym  dla polskich przedsiębiorstw. W latach 2000 – 2012 nastąpił ponad  10 – krotny  wzrost wartości dostaw do Rosji, przy czym  szczególnie korzystny był 2012 r. -  eksport wzrósł  do  9,9 mld USD (+16%), przekraczając prawie o 1 mld USD wynik rekordowego 2008 r.
 W ostatnich czterech latach nastąpił również zauważalny wzrost udziału Rosji w obrotach handlowych Polski z zagranicą -  z 3,7 do 5,4 % w eksporcie i z 8,6 do 14,3 % w imporcie (w ujęciu dolarowym).

Na rynki wschodnie najczęściej eksportowane są: wyroby przemysłu elektromaszynowego, chemicznego i artykuły rolno-spożywcze. Zróżnicowane i specyficzne wymagania każdej z tych branż to również konkretne wyzwania dla obsługi logistycznej.
- Handel dalekowschodni wymaga dużej wiedzy i zaangażowania w organizację transportów. Producenci, którzy chcą eksportować swoje towary na ten rynek, obawiają się przede wszystkim barier związanych z odprawami celnymi i pozwoleniami transportowymi. Dlatego tak ważne jest aby podejmować współpracę z partnerem logistycznym, który zna specyfikę rynków wschodnich, rozumie ich regulacje prawne i celne oraz zapewnia bezpieczeństwo i sieć połączeń, gwarantujących dostawy na czas – podkreśla Andriej Kolosowski, prezes zarządu AsstrA Polska. Kluczowym elementem jest również silna sieć logistyczna, w której wykorzystywane są różne rodzaje transportu. – dodaje.
Optymalna organizacja od strony logistycznej biznesu w relacji z rynkami wschodnimi to kompleksowa obsługa towarów, która gwarantuje bezpieczną i przebiegającą bez zakłóceń realizację zlecenia od świadczenia usług z zakresu odpraw celnych, ubezpieczenia ładunku od wszelkiego ryzyka, usług realizowanych przez agencje celne aż do wsparcia przy certyfikacji towarów na terytorium Federacji Rosyjskiej.
-------
AsstrA to międzynarodowa spółka holdingowa działająca na rynku usług logistycznych. Biura firmy mieszczą się w Szwajcarii, Rosji, Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie, Litwie, Polsce, Włoszech, Niemczech i Chinach. AsstrA zapewnia rozwiązania w zakresie dostawy  ładunków: od niebezpiecznych, płynnych, sypkich i ciężkich, do ładunków wymagających kontroli temperatury, od 1 palety do ładunków ponadgabarytowych.

źr.Asstra

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.