Dodaj ogłoszenie o pracy


W Hrubieszowie od 1 marca br. tylko odprawy celne dla transportu kolejowego

W Ministerstwie Finansów przygotowywany jest projekt rozporządzenia w sprawie urzędów celnych, w których dokonywane są czynności przewidziane przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, którymi mogą być obejmowane towary.
Zgodnie z treścią nowego rozporządzenia  od 1 marca 2014 r. planowane jest ograniczenie zakresu uprawnień Oddziału Celnego w Hrubieszowie, znajdującego się w strukturze Izby Celnej w Białej Podlaskiej, tylko do obsługi towarów przywożonych lub wywożonych w transporcie kolejowym.
Wprowadzenie ograniczenia zakresu uprawnień Oddziału Celnego w Hrubieszowie do obsługi towarów przywożonych lub wywożonych w transporcie kolejowym ma na celu wyłączenie obsługi towarów przewożonych w transporcie drogowym.

Jak czytamy w uzasadnieniu do zmiany tego projektu - Oddział Celny w Hrubieszowie jest kolejowym oddziałem celnym granicznym, którego infrastruktura nie jest przystosowana do odpraw towarów przywożonych i wywożonych w transporcie drogowym.
Odprawy w transporcie drogowym, dotychczas realizowane przez Oddział Celny w Hrubieszowie będą przejęte przez Oddział Celny w Zamościu.
źródło: Ministerstwo Finansów

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.