Dodaj ogłoszenie o pracy


Panattoni wybuduje dwa centra logistyczne dla Amazona

Firma Amazon - potentat w sprzedaży internetowej postanowiła uruchomić w Polsce trzy centra logistyczne. Dwa z nich powstaną w okolicach Wrocławia, jedno wybuduje Goodman, a drugie Panattoni. Pannattoni wybuduje ponadto centrum w pobliżu Poznania.
Jak informował Amazon w swoich trzech centrach logistycznych pod Wrocławiem i w Poznaniu zatrudni aż 6000 osób, a w okresie świątecznym zatrudnienie będzie wzrastało o kolejne 9000 pracowników tymczasowych. Amazon planuje otwarcie dwóch centrów logistycznych w Polsce do sierpnia 2014 oraz trzeciego do połowy roku 2015.

Panattoni Europe rozpoczął prace budowlane ponad 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, w ramach dwóch centrów dystrybucyjnych. Obiekty zlokalizowane będą w Poznaniu i we Wrocławiu.
- Centra dystrybucyjne dla firmy Amazon to historycznie największy kontrakt na rynku nieruchomości w Polsce oraz w CEE i kolejny dowód na profesjonalizm i dynamizm zespołu Panattoni. Jesteśmy dumni, że Panattoni w Polsce przyczyniło się do poszerzenia amerykańskich relacji biznesowych Panattoni - Amazon, nie tylko w naszym kraju ale także w tej częsci Europy - powiedział Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę, Panattoni Europe.

Obiekt w podpoznańskich Sadach, zajmie ponad 100 653 mkw. z czego ponad 91 tys. mkw. przeznaczono na powierzchnię magazynową. Dla wyobrażenia sobie skali przedsięwzięcia wystarczy powiedzieć, że zmieściłoby się w niej około 2 800 tirów z naczepami jeden obok drugiego. Dla  pracowników powstanie strefa biurowo-socjalna zaprojektowana została na dwóch poziomach zajmując prawie 9 tys mkw. Oprócz tego powstanie parking dla 2154 samochodów osobowych, 97 dla ciężarowych, 32 dla osób niepełnosprawnych, 16 dla motocykli, natomiast doków będzie 60. Blisko inwestycji powstaną także 2 przystanki autobusowe dla dojeżdżających pracowników. Obiekt zostanie oddany do użytku już w połowie sierpnia 2014 r.

Drugi obiekt powstanie we wrocławskich Bielanach. Planowana powierzchnia to blisko 100 mkw., z czego magazyn osiągnie metraż ponad 91 tys. mkw., a biura i powierzchnia socjalna prawie 9 tys. Centrum dystrybucyjne będzie mieć 1942 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (w tym dla pojazdów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych), 111 dla tirów i 16 dla motocykli. Będzie dysponował  60 dokami. Dodatkowo powstaną 3 zjazdy i 2 drogi dojazdowe. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w grudniu br. a planowe zakończenie i oddanie obiektu do użytku przewidziane jest na wrzesień przyszłego roku.
(źr. Panattoni)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.