Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV Daily Pallet z nagrodą BIFA

Serwis drobnicowy DSV Daily Pallet został uhonorowany nagrodą stowarzyszenia BIFA (British International Freight Association) w kategorii Logistyka Europejska. Tegoroczni zwycięzcy zostali ogłoszeni podczas jubileuszowej 25. gali wręczenia nagród, która odbyła się w połowie stycznia w Londynie.

Decyzja o przyznaniu nagrody została podyktowana uznaniem dla inwestycji, jakie poczyniło DSV w zakresie rozwiązań operacyjnych oraz IT, w celu dostarczenia swoim klientom nowego serwisu drobnicowego. Jurorzy położyli szczególny nacisk na dążenia do wysokiej satysfakcji użytkowników DSV Daily Pallet poprzez zaprojektowanie usługi w oparciu o badania potrzeb klientów. Rezultatem takiego działania stało się zapewnienie krótszych czasów transportu oraz zwiększenie dokładności usługi, w ramach której 32 kraje w europejskiej sieci DSV zostały połączone codziennym drogowym serwisem drobnicowym.

- Usługa DSV Daily Pallet jest rezultatem szczegółowych badań konsumenckich, przeprowadzonych przez DSV w grupie przeszło 1300 klientów w 21 krajach europejskich. Nowy serwis był testowany i udoskonalany przez blisko półtora roku, aby w momencie oficjalnej premiery zaoferować klientom DSV codzienne odbiory, wysyłki oraz wysoką terminowość dostaw przesyłek w całej Europie. Zamawianie transportu w ramach Daily Pallet odbywa się za pośrednictwem prostego w obsłudze serwisu online, a usługa jest dedykowana dla przesyłek paletowych od 35 kg do 3,5 tony – mówi Filip Czerwiński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju transportu międzynarodowego DSV Road.
Nagrody BIFA są przyznawane rokrocznie w 9 kategoriach, za osiągnięcia w branży transportowej i logistycznej. Tegoroczna gala zgromadziła ponad 500 przedstawicieli tej branży. Kryteria oceny obejmowały takie aspekty, jak wysokie standardy oraz profesjonalizm świadczonych usług.
(źr. DSV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.