Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejowa makieta PKP CARGO sprzedana za 25 tys. złotych w licytacji 22.finału WOŚP

PKP Cargo już po raz trzeci przyłączył się do wielkiej akcji WOŚP, wspierając tegoroczną edycję Orkiestry Jurka Owsiaka. Przewoźnik wystawił na aukcję kolejową makietę PKP Cargo, która w ostatecznej licytacji osiągnęła aż 25 210 zł.
W aukcji, w ciągu miesiąca jej trwania, wzięło udział 21 osób. Ostateczna dogrywka odbyła się dwóch ostatnich dniach. Po zaksięgowaniu kwoty na koncie WOŚP kolejowe miasteczko z centrali PKP CARGO w Warszawie zostanie przetransportowane do szczęśliwego zwycięzcy aukcji.

Ruchoma i w pełni sprawna makieta, o wymiarach 200 x 204 cm, 54 cm wysokości oraz wadze 330 kg od pięciu lat była elementem wyposażenia holu centrali spółki przy ul. Grójeckiej w Warszawie. Teraz, makieta, na której znajdują się skansen taboru kolejowego, terminal kontenerowy oraz punkt załadunku kamienia, będzie elementem kolekcji zwycięzcy aukcji.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków zebranych podczas 22.Finału WOŚP zamierza kupić m.in. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne oraz aparaty USG przystosowane do badań FAST.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.