Dodaj ogłoszenie o pracy


CTL Logistics obsłuży ciepłownie EDF

W ramach podpisanego pod koniec 2013 roku kontraktu CTL Logistics będzie obsługiwać trzy elektrociepłownie należące do Grupy Energetycznej EDF:w Toruniu i Elektrociepłownie Wybrzeże S.A jedną z największych na Pomorzu firm energetycznych i jej zakłady w Gdańsku i Gdyni.
Współpraca będzie obejmowała transport kolejowy węgla i kompleksową obsługę bocznic kolejowych wszystkich trzech elektrociepłowni. Nowością w ofercie CTL Logistics jest obsługa procesu nawęglania, który jest częścią procesu technologicznego elektrowni. To usługa obejmująca w tym przypadku proces rozładunku węgla, a więc obsługę wywrotnic wagonowych, taśmociągów i zwałowarek. Będzie świadczona dla EC Gdynia i EC Gdańsk.
-  Pozyskanie tego kontraktu dla obsługi koncernu EDF jest dużym sukcesem CTL Logistics. Przekonaliśmy klienta do nowego modelu obsługi przygotowując ofertę idealnie odpowiadającą wszystkim potrzebom w łańcuchu dostaw węgla. Duże znaczenie ma tu rozszerzenie naszej usługi o przejęcie procesu nawęglania elektrowni. W praktyce oznacza to, że CTL  rozwinął o kolejny ważny element serwis logistyczny dla elektrowni i to cieszy najbardziej naszych klientów, którzy mogą powierzyć nam zadania w szerszym zakresie – mówi  Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics.
------
Międzynarodowa Grupa Energetyczna EDF działa w Polsce od 1993 r. i jest największym w kraju inwestorem zagranicznym w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła. Obecnie EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce. Należące do EDF w Polsce spółki produkują głównie na bazie węgla, dlatego EDF jest drugim co do wielkości odbiorcą węgla kamiennego w kraju.

(źr. CTL Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.