Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel i Destylarnia Sobieski przedłużyły współpracę

Destylarnia Sobieski przedłużyła umowę z Kuehne + Nagel na usługi transportu morskiego wódki Sobieski z Polski do USA, jak również zapewnienie odpraw celnych i magazynowania.
Kuehne + Nagel oraz Destylarnia Sobieski z powodzeniem współpracują już od trzech lat.
Dostawca usług logistycznych jest odpowiedzialny za eksport ładunków pełno-kontenerowych FCL drogą morską z Polski na rynki USA. Dodatkowo, biura Kuehne + Nagel w Nowym Jorku i Miami świadczą usługi dodane takie jak odprawy celne i magazynowanie. Współpraca ta została przedłużona o kolejny rok.

Istotnym elementem biznesowej relacji jest KN Login, internetowy system do śledzenia przesyłek Kuehne + Nagel, który pozwala Destylarni Sobieski na efektywne, szybkie i przejrzyste monitorowanie oraz zarządzanie całym łańcuchem dostawy. To uznane rozwiązanie zapewnia dostęp on-line do informacji dotyczących wszystkich istotnych parametrów wysyłki i szczegółów frachtu, dokumentacji, personalizowanych raportów oraz aktualizacji statusu wysyłki w czasie rzeczywistym. Wszystkie te funkcje ułatwiają klientowi prognozowanie i planowanie procesu wysyłek.

- Jest to modelowy przykład relacji biznesowej typu »win-win«, powiedział Wojciech Ringer krajowy manager ds. rozwoju sieci transatlantyckiej w Kuehne + Nagel Polska. - Imperial Brands, Destylarnia Sobieski oraz Kuehne + Nagel, zorientowane na realizację wspólnych wyznaczonych celów, współpracują darząc się wzajemnym zaufaniem. Z przyjemnością wspieramy najszybciej rozwijającą się w USA markę wódki segmentu Premium, świadcząc usługi logistyczne najwyższej jakości.
- Firma Kuehne + Nagel została wybrana ze względu na jej możliwości logistyczne, doświadczenie na arenie międzynarodowej oraz gwarancję najwyższej jakości standardów, przy zaproponowanej jednocześnie bardzo konkurencyjnej cenie. Dzięki zapewnieniu usług na wysokim poziomie, firma Kuehne + Nagel spełnia wszystkie nasze wymagania dotyczące wsparcia działalności eksportowej Destylarni Sobieski - stwierdził Grzegorz Głogowski, kierownik działu handlu zagranicznego w Destylarni Sobieski.
(źr. Kuehne+Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.