Dodaj ogłoszenie o pracy


Trade Trans tym razem zorganizował dostawę nie pociągem, ale ... pociągu Stadler

Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans, należące do grupy PKP Cargo Logistics, zorganizowało przewóz pociągu pasażerskiego wyprodukowanego przez firmę Stadler Polska na targi kolejowe w Moskwie EXPO 1520.

Czwarta już edycja Międzynarodowej Kolejowej Wystawy Techniki i Technologii odbywa się w dniach 11-14 września się w Szczerbince (Moskwa) na terenie Eksperymentalnej Trasy Kolejowej.

Co ciekawe spedytor, firma Trade Trans otrzymała zlecenie na dostarczenia  pociągu pasażerskiego do Tallina w Estonii, ale po drodze najpierw dostarczy go na wystawę w Moskwie. Jest to jeden z serii trójsekcyjnych składów pasażerskich Stadlera, które spedytor w częściach przewozi do Estonii.

- Przewozy składów pasażerskich do Estonii, które organizujemy, odbywają się częściowo transportem samochodowym a częściowo – kolejowym – mówi Sylwester Pruchniewski, prezes zarządu PS Trade Trans – W ten sam sposób realizujemy  także transport składu do Moskwy.
Części pociągów są przewożone na specjalistycznych naczepach samochodowych do Małaszewicz, gdzie następnie są składane w całe zestawy pociągowe i dalej podróżują na własnych kołach do Tallina – ciągnięte przez lokomotywy kolei wschodnich.
- W naszej gestii leży ustalenie i zrealizowanie wszelkich formalności związanych z dopuszczeniem składów do przejazdu przez terytoria obcych państw – dodaje Sylwester Pruchniewski.
W przypadku dostawy pokazowego składu na wystawę w Moskwie, spółka jest odpowiedzialna także za całą organizację logistyki składu na wystawie.

za info Trade Trans

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.