Dodaj ogłoszenie o pracy


Wybierasz się do Niemiec do pracy? - przeczytaj Poradnik dla obywateli polskich podejmujących pracę w Niemczech


Główny Inspektorat Pracy opublikował Poradnik dla obywateli polskich podejmujących pracę w Niemczech. Poradnik powstał na podstawie doświadczeń w codziennej pracy konsularnej. Jest zbiorem podstawowych informacji o warunkach pracy oraz pobycie w Niemczech. Omówiono w nim problemy, na jakie może natrafić polskami emigracja zarobkowa, a także co należy zrobić, by tych kłopotów uniknąć i do jakich instytucji należy zwrócić się o pomoc.

Jednocześnie autorzy Poradnika ostrzegają, że Poradnik nie stanowi źródła prawa. Pomimo dołożenia wszelkiej staranności w jego przygotowaniu, autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne nieścisłości. Informacje zawarte w tej publikacji nie będą stanowiły podstawy do odpowiedzialności odszkodowawczej wobec użytkowników.
Poradnik można pobrać pod linkiem: http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/niemcy_poradnik.pdf
(źr. GIP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.