Dodaj ogłoszenie o pracy


Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?

Jeszcze tylko 10 dni do wejścia w życie nowego systemu opat drogowych w Czechach, a w systemie rejestracyjnym MYTO CZ figuruje zaledwie 20% pojazdów ciężarowych z Polski. Oznacza to, że niemal 100 tys. aut nie zostało zarejestrowanych. Tak wynika z oficjalnych informacji przekazanych przez czeskiego operatora opłat drogowych na stronie MYTO CZ. Brak nowego urządzenia w terminie oznacza mandat w wysokości do około 16 tys. PLN

W związku z wejściem w życie nowego systemu opłat drogowych MYTO CZ w Czechach konieczna jest wymiana dotchczas używanych urządzeń pokładowych. Nowe urządzenie można zamówić za pośrednictwem DKV Euro Service Polska. Stare urządzenie należy dostarczyć  bezpośrednio do operatora opłat drogowych w punktach kontaktowych bądź dystrybucji. Najlepiej zrobić to przed 1.12.2019, bo od tego dnia liczba punktów obsługi klienta ulegnie zmniejszeniu.

Odpowiedzialność za błędne transakcje
W terminie od 1.12.2019 do dnia zwrotu urządzenia należy zabezpieczyć je podczas transportu poprzez np. zastosowanie koperty odpornej na promieniowanie. Mimo, że 30.11.2019 system zostanie wyłączony, klienci nadal będą odpowiadali za błędne transakcje naliczone z powodu nieprawidłowo zarejestrowanych urządzeń (niewłaściwy numer osi, brak równowagi OBU, nieprawidłowe środki płatności).

Wypowiedzenie umowy
Umowa dotycząca starego urządzenia wygasa automatycznie w dniu 30.06.2020, istnieje jednak możliwość wcześniejszego wypowiedzenia umowy. Wymagana jest forma pisemna takiego wypowiedzenia.

Co z kaucją?
W sytuacji, gdy urządzenie było używane przez okres dłuższy niż rok bądź gdy urządzenie jest uszkodzone, nie obowiązuje zwrot kaucji. Podobnie jest ze środkami załadowanymi na konto.   

Gdzie zwrócić urządzenie?
Poniżej adresy punktów, w których można dokonać zwrotu urządzenia.  Zwrot urządzenia za pośrednictwem DKV nie jest możliwy.

MYTO CZ punkty kontaktowe:
http://www.mytocz.com/files/files/cp_dp_cards/MYTOCZ_371_cplist.pdf

MYTO CZ punkty dystrybucji:
http://www.mytocz.com/files/files/cp_dp_cards/MYTOCZ_372_dplist.pdf

(źr. DKV Euroservice Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.