Dodaj ogłoszenie o pracy


ECR dla bezpieczeństwa kierowców - 6 zasad oczekiwania w kolejce!

Forum Podażowe ECR Polska uzgodniło 6 zasad oczekiwania w kolejce – projekt mający na celu podniesienie bezpieczeństwa kierowców ciężarówek oczekujących na rozładunek w centrach dystrybucji.

Zgłoszony przez Żywiec Zdrój projekt uzyskał rekomendację ECR Polska i TLP jako wzór prostych w stosowaniu i czytelnych zasad, których przestrzeganie może realnie wpłynąć na bezpieczeństwo pracy kierowców.

Rekomendowane zasady to:
1. Zawsze zachowuj 5 metrów odstępu od poprzedzającego auta.
2. Nie wykonuj manewru cofania.
3. Wyłącz silnik i użyj hamulca postojowego, jeśli szacowany czas zatrzymania to 3 minuty lub dłuższy.
4. Nie opuszczaj kabiny, jeśli nie jest to wymagane.
5. Zawsze używaj kamizelki odblaskowej, jeśli opuszczasz kabinę.
6. Nigdy nie przebywaj pomiędzy autami będącymi w kolejce.

- To proste i użyteczne w stosowaniu narzędzie zostało zaproponowane przez naszego Członka. Liczymy, że przyjmie się szeroko także w innych firmach. – dodaje Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska.

Forum Podażowe jest jedną z grup roboczych ECR Polska, organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i dystrybucyjne oraz usługowe, głównie związane z sektorem dóbr konsumpcyjnych szybko rotujących (FMCG), która dostarcza swoim członkom wiedzy w zakresie logistyki, a zwłaszcza podnoszenia wydajności łańcuchów wartości. Forum Podażowe ECR tworzą dyrektorzy i menedżerowie łańcuchów dostaw firm zrzeszonych w ECR Polska.

Więcej informacji: www.ecr.pl/projekty/6-zasad-oczekiwania-w-kolejce/    

(ź.r ECR Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.