Dodaj ogłoszenie o pracy


Jak zostać kierownikiem od razu po studiach - Mainfreight rekrutuje na staż managerski!

Większość młodych ludzi kończących studia marzy o błyskotliwej karierze i szybkim awansie na stanowisko managera. Tymczasem realia są takie, że w większości firm muszą zaczynać od najniższych stanowisk, aby dopiero po kilku latach móc ubiegać się o awans kierowniczy. Nieco inne podejście do młodych ma nowozelandzka Grupa Mainfreight, będąca jednym z największych operatorów logistycznych na świecie.

Polska część Grupy – spółka Mainfreight Poland, ogłosiła właśnie rekrutację studentów z polskich uczelni na Management Trainee Program (MTP) – trzyletni ogólnoeuropejski staż managerski. MTP pozwala młodym ludziom poznać wszystkie procesy w firmie w różnych jej oddziałach w Europie. Po jego ukończeniu zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności do zarządzania firmą. Wybrańcy w trakcie tego wyjatkowego stażu otrzymają wynagrodzenie, a także będą pracować pod okiem mentorów, którzy wprowadzą ich w tajniki procesów logistycznych i zarządzania.
- Uczestnictwo w programie Management Trainee to przepustka do dynamicznego, różnorodnego i fascynującego świata logistyki. W czasie trzyletniego stażu, młodzi mają okazję pracować w kilku placówkach firmy w różnych krajach, pełniąc różnorodne funkcje – od operatora wózka widłowego po zarządzanie zespołem  i planowanie ramię w ramię z doświadczonym  managerem– wyjaśnia Agnieszka Brymerska, HR specialist w Mainfreight Poland.
Organizatorem MTP jest Mainfreight Group, a proces rekrutacyjny prowadzony jest przez Mainfreight w Holandii. Oferta tego nietypowego programu managerskiego jest adresowana do studentów ostatniego roku i absolwentów wieku do 26 lat, którzy mają cechy lidera i chcą pracować w sektorze usług logistycznych oraz doskonalić umiejętności managerskie. Firma umożliwi im pogłębienie wiedzy zdobytej na uczelni i rozwój zdolności przywódczych. Takie podejście do młodych wynika z wartości, jakimi kieruje się na co dzień Mainfreight Group, czyli 100-letnią wizją rozwoju pod hasłem „Special people, special company”.
- Naszą wiedzę i doświadczenie chcemy przekazać następnemu pokoleniu utalentowanych ludzi, aby firma mogła się dalej rozwijać, a dzięki pracy pasjonatów stawała się coraz lepsza we wszystkich obszarach działalności. Poszukujemy młodych ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do stawianych przed nimi zadań, nie boją się wyzwań, lubią pracować w grupie i nawiązywać nowe kontakty. Pragniemy, by właśnie takie osoby dołączyły do rodziny Mainfreight Europe – mówi Agnieszka Brymerska.

Ten wyjątkowy program managerski dla młodych, to przepustka do kariery w globalnym świecie logistyki, dający praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju w Mainfreight. Wielu obecnych członków kadry kierowniczej Mainfreight zaczynało jako uczestnicy podobnych programów. Aktualnie jedna osoba z Polski kończy właśnie trzyletni pobyt na Management Trainee Program (MTP).
- Program stwarza możliwość poznania od środka sposobu funkcjonowania innowacyjnej i globalnej organizacji logistycznej. W trakcie trzyletniego stażu miałem możliwość przyjrzenia się różnym częściom łańcucha dostaw, od logistyki magazynowej poprzez transport lądowy, morski, lotniczy na sprzedaży kończąc. Poza dostępem do wiedzy ekspertów otrzymałem również swojego osobistego mentora, którego zadaniem jest wsparcie w realizacji wybranej przez mnie indywidualnej ścieżki rozwoju. Udział w programie nie tylko rozwija umiejętności i poszerza kompetencje, ale przede wszystkim wzbogaca doświadczenie. Jest niewątpliwie świetnym startem do rozwoju kariery zawodowej – przekonuje Adam Romejko, uczestnik MTP z Polski.

Ogólnoeuropejski Management Trainee Program jest prowadzony w języku angielskim. Dlatego istotna jest tutaj bardzo dobra znajomość tego języka. To ogromna szansa dla osób, które chcą się rozwijać w środowisku sprzyjającym zdobywaniu wiedzy i doświadczenia, tak ważnych dla ich przyszłości.
 
Więcej na temat możliwości ubiegania się o miejsce na Management Trainee na stronie: http://careers.mainfreight.com/pl/praca/
(źr. Mainfreight Poland)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.