Konto pracodawcy


Jak zostać kierownikiem od razu po studiach - Mainfreight rekrutuje na staż managerski!

Większość młodych ludzi kończących studia marzy o błyskotliwej karierze i szybkim awansie na stanowisko managera. Tymczasem realia są takie, że w większości firm muszą zaczynać od najniższych stanowisk, aby dopiero po kilku latach móc ubiegać się o awans kierowniczy. Nieco inne podejście do młodych ma nowozelandzka Grupa Mainfreight, będąca jednym z największych operatorów logistycznych na świecie.

Polska część Grupy – spółka Mainfreight Poland, ogłosiła właśnie rekrutację studentów z polskich uczelni na Management Trainee Program (MTP) – trzyletni ogólnoeuropejski staż managerski. MTP pozwala młodym ludziom poznać wszystkie procesy w firmie w różnych jej oddziałach w Europie. Po jego ukończeniu zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności do zarządzania firmą. Wybrańcy w trakcie tego wyjatkowego stażu otrzymają wynagrodzenie, a także będą pracować pod okiem mentorów, którzy wprowadzą ich w tajniki procesów logistycznych i zarządzania.
- Uczestnictwo w programie Management Trainee to przepustka do dynamicznego, różnorodnego i fascynującego świata logistyki. W czasie trzyletniego stażu, młodzi mają okazję pracować w kilku placówkach firmy w różnych krajach, pełniąc różnorodne funkcje – od operatora wózka widłowego po zarządzanie zespołem  i planowanie ramię w ramię z doświadczonym  managerem– wyjaśnia Agnieszka Brymerska, HR specialist w Mainfreight Poland.
Organizatorem MTP jest Mainfreight Group, a proces rekrutacyjny prowadzony jest przez Mainfreight w Holandii. Oferta tego nietypowego programu managerskiego jest adresowana do studentów ostatniego roku i absolwentów wieku do 26 lat, którzy mają cechy lidera i chcą pracować w sektorze usług logistycznych oraz doskonalić umiejętności managerskie. Firma umożliwi im pogłębienie wiedzy zdobytej na uczelni i rozwój zdolności przywódczych. Takie podejście do młodych wynika z wartości, jakimi kieruje się na co dzień Mainfreight Group, czyli 100-letnią wizją rozwoju pod hasłem „Special people, special company”.
- Naszą wiedzę i doświadczenie chcemy przekazać następnemu pokoleniu utalentowanych ludzi, aby firma mogła się dalej rozwijać, a dzięki pracy pasjonatów stawała się coraz lepsza we wszystkich obszarach działalności. Poszukujemy młodych ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do stawianych przed nimi zadań, nie boją się wyzwań, lubią pracować w grupie i nawiązywać nowe kontakty. Pragniemy, by właśnie takie osoby dołączyły do rodziny Mainfreight Europe – mówi Agnieszka Brymerska.

Ten wyjątkowy program managerski dla młodych, to przepustka do kariery w globalnym świecie logistyki, dający praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju w Mainfreight. Wielu obecnych członków kadry kierowniczej Mainfreight zaczynało jako uczestnicy podobnych programów. Aktualnie jedna osoba z Polski kończy właśnie trzyletni pobyt na Management Trainee Program (MTP).
- Program stwarza możliwość poznania od środka sposobu funkcjonowania innowacyjnej i globalnej organizacji logistycznej. W trakcie trzyletniego stażu miałem możliwość przyjrzenia się różnym częściom łańcucha dostaw, od logistyki magazynowej poprzez transport lądowy, morski, lotniczy na sprzedaży kończąc. Poza dostępem do wiedzy ekspertów otrzymałem również swojego osobistego mentora, którego zadaniem jest wsparcie w realizacji wybranej przez mnie indywidualnej ścieżki rozwoju. Udział w programie nie tylko rozwija umiejętności i poszerza kompetencje, ale przede wszystkim wzbogaca doświadczenie. Jest niewątpliwie świetnym startem do rozwoju kariery zawodowej – przekonuje Adam Romejko, uczestnik MTP z Polski.

Ogólnoeuropejski Management Trainee Program jest prowadzony w języku angielskim. Dlatego istotna jest tutaj bardzo dobra znajomość tego języka. To ogromna szansa dla osób, które chcą się rozwijać w środowisku sprzyjającym zdobywaniu wiedzy i doświadczenia, tak ważnych dla ich przyszłości.
 
Więcej na temat możliwości ubiegania się o miejsce na Management Trainee na stronie: http://careers.mainfreight.com/pl/praca/
(źr. Mainfreight Poland)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
Dokumenty kierowcy a odpowiedzialność
Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?
Jak uniknąć kary za SENT?
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Perspektywy rozwoju transportu drogowego a nowoczesne technologie
Polska Strefa Inwestycji – wady i zalety - pierwsze podsumowania
Co dla europejskiego e-commerce oznaczałby Brexit bez umowy?
Polacy, decydujący się na powrót do kraju z emigracji, mogą liczyć na dobrą pracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
DHL wdraża nowy system zapewniający pełną przejrzystość łańcucha dostaw
Rohlig Suus Logistics otwiera nowy oddział w Kielcach
Polak wicemistrzem OPTIFUEL CHALLENGE 2019!
Agility zainwestowało 18 mln USD w technologie ekologiczne dla łańcuchów dostaw
Wyniki Kuehne + Nagel po pierwszych dziewięciu miesięcach 2019 r.
FSE z Bielska-Białej gotowa do produkcji elektrycznych aut dostawczych
Transport pełen wyzwań - Fracht FWO dostawcą project cargo na Ukrainę
Gefco i ArtiShock tworzą aplikację, która zwiększy wydajność łańcucha dostaw
Jak rozwój sieci 5G wpłynie na autonomiczne pojazdy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC