Konto pracodawcy


Prowadzisz sklep internetowy – koniecznie to przeczytaj!

Od 14 lutego 2017 roku polskie sklepy internetowe mają obowiązek znakowania produktów umieszczonych w Google Adwords oraz Google Shopping numerem GTIN, czyli unikatowym dla każdego produktu numerem kodu kreskowego.


E-sklepy, które dotychczas nie wykorzystywały numeru GTIN, będą musiały dostosować strukturę produktów do nowych obowiązków, gdyż produkty, które nie będą posiadały tego popularnego identyfikatora, będą od 14 lutego 2017 roku przez narzędzia Google odrzucane.
- Więcej informacji pozwala klientom szybciej znaleźć produkt, który dokładnie odpowiada ich indywidualnym potrzebom. Precyzyjne opisanie towaru pozwala też zweryfikować sprzedawcę, pochodzenie samego produktu oraz jego autentyczność. Z doświadczenia wiemy, że więcej szczegółowych informacji o towarach pozwala sklepom internetowym uzyskać większą sprzedaż i wyższy wzrost z inwestycji w reklamę, ponieważ bardziej precyzyjnie trafiamy do tego, czego szukają potencjalni klienci. W lutym 2017 roku Google planuje zmiany zasad dotyczących wymaganych atrybutów na rynku polskim. Unikalne identyfikatory produktów to atrybuty umożliwiające zidentyfikowanie produktu na rynku globalnym. W skład unikalnych identyfikatorów produktów wchodzą takie atrybuty jak numer GTIN, czyli globalny numer jednostki handlowej, numer katalogowy producenta w skrócie MPN, a także nazwa handlowa – mówi Łukasz Owczarek z firmy Google.

Z pomocą sklepom internetowym przychodzi organizacja GS1 Polska. Poprzez  www.ProduktyWSieci.gs1.pl- można zweryfikować bazy danych sklepów internetowych
w kontekście poprawności numeru GTIN.

- Decyzja Google dotycząca wprowadzenia numerów GTIN w Polsce jest efektem wieloletniej współpracy gigantów w e-commerce z międzynarodową organizację GS1, która wprowadziła m.in. kod kreskowy i zapewniła unikalną identyfikację  produktów na całym świecie. Polska jest kolejnym rynkiem po 12 krajach, m.in. USA, Australii, Brazylii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, w którym Google wprowadza tę zmianę. Świadczy to o potencjale naszego rynku. Dzięki tej decyzji produkty w Internecie, które często żyją  często własnym,  wirtualnym życiem, będzie można łatwo zidentyfikować i dopasować do  ich fizycznego odpowiednika, bez względu na kraj pochodzenia. A doskonale wiemy, że to, co konsument znajdzie w Internecie coraz częściej wpływa na jego decyzję zakupową, także tę realizowaną w tradycyjnym  sklepie. Jestem przekonana, że ta decyzja przyczyni się do rozwoju  e-biznesu w Polsce, a  nam - konsumentom ułatwi znajdowanie tego, czego szukamy. Dane z innych krajów już teraz pokazują, że GTIN w Internecie przyczynia się m.in. do 40 proc. wzrostu wyświetleń produktu i 20 proc. wzrostu współczynnika konwersji, co przyczyni się do zwiększenia sprzedaży – komentuje dr inż. Elżbieta Hałas, członek zarządu GS1 Polska/CEO.

Rynek e-commerce w Polsce rośnie bardzo dynamicznie, osiągając rok do roku dwucyfrowy wzrost. Zgodnie z raportem PMR z roku 2016, wartość wzrostu rynku e-commerce w Polsce w 2016 roku wyniosła 19,7 proc., a jego wartość szacowana jest na 38, 1 miliarda złotych. Przewiduje się, że ten dwucyfrowy wzrost utrzyma się do 2020 roku.

(źr. GS1 Polska)

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
MLP Group podwoiło poziom komercjalizacji
UPS i Izba Gospodarki Elektronicznej łączą siły
Jak wygrać rywalizację o największe talenty?
Transporty Fracht FWO do Japonii
W Czechach już niedługo ruszy satelitarny system opłat drogowych - jesteś gotowy ...
Kuehne+Nagel podpisał umowę z wiedeńskim lotniskiem na obsługę farmaceutyków
Raben w trosce o zmiany klimatyczne inwestuje w proekologiczne pojazdy
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC