Dodaj ogłoszenie o pracy


10 zasad bezpiecznego transportu

Wczoraj zakończył się cykl konferencji, które były podsumowaniem akcji "Rzetelny przewoźnik" przeprowadzonej przez giełdę ładunków Trans.eu. Podczas trzech spotkań, które miały miejsce we Wrocławiu, Krakowie i w Łodzi, przewoźnicy dyskutowali z przedstawicielami Policji, ITD, kancealrii prawnych i ubezpieczycieli o tym, jak uchronić się przed kradzieżami i wyłudzeniami ładunków w transporcie drogowym. W sumie w spotkaniach udział wzięło kilkaset osób.

 

Wynikiem wspólnych dyskusji i prac podjętych nad zbadaniem tego zjawiska, powstała broszura zawierająca 10 praktycznych porad, jak ochronić się przed kradzieżą i wyłudzeniem towaru w trakcie transportu.

W przygotowaniu broszury uczestniczyli praktycy: spedytorzy i kierowcy, a także funkcjonariusze Policji i WITD.

 

Bezpłatną broszurę pobrać można klikając na poniższy link: 

http://www.rzetelnyprzewoznik.pl/wp-content/uploads/2011/11/jak_uniknac_kradziezy.pdf

(źr. Trans.eu)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.