Dodaj ogłoszenie o pracy


ECR Community wydał ciekawy przewodnik dla logistyków

Jak zapewnić wysoką dostępność towarów przy niskim stanie zapasów – najnowszy przewodnik dobrych praktyk VMI, opracowany przez ECR Community, wyjaśnia, jak to osiągnąć. Oprócz zestawu dobrych praktyk, opisuje zasady VMI, wytyczne implementacji oraz wskaźników kontrolnych. 

Przewodnik– zalecenia ECR Community wskazuje strategie uzupełniania (replenishment strategy), oparte na efektywnej współpracy, które umożliwiają osiągniecie wysokiej dostępności towarów przy jednoczesnym niskim stanie zapasów. Publikacja składa się z aktualnych artykułów ekspertów zarządzania łańcuchem dostaw, zarówno praktyków, jak i naukowców, zawiera także wyniki badań przeprowadzonych w 15 krajach (w tym Polsce). Ponadto, poruszone w niej zostały tak kluczowe aspekty zarządzania łańcuchem dostaw, jak zasady i organizacja VMI, istotne kategorie, wytyczne wdrożeniowe, wskaźniki kontrolne, cele i koordynacja narzędzi IT. Instrukcja opisuje najnowsze podejście do koncepcji VMI oraz zawiera narzędzia i szablony, które umożliwią sprawne zastosowanie jej w praktyce przez menedżerów łańcucha dostaw. To niezbędny zestaw informacji dla wszystkich, którzy pracują i/lub zarządzają łańcuchem dostaw w Europie.

Przewodnik, w którego powstanie zostało zaangażowanych 15 organizacji GS1 i ECR we współpracy z dr Hele Hammer z Uniwersytetu w Tallinie, pod przewodnictwem GS1 Szwajcaria, jest wynikiem unikatowej w swej skali współpracy. Valentin Wepfer, zastępca CEO GS1 Szwajcaria, wyjaśnia: Modele procesowe muszą zostać sprawdzone w wielu krajach, by były uniwersalne. Instrukcja VMI, którą oddajemy do użytku, jest pierwszym krokiem w stronę współpracy, która powinna się pogłębiać. Declan Carolan, Co-Chairman ECR Community, dodaje: Bardzo dobrze składa, że Przewodnik VMI jest pierwszą publikacją ECR Community (wcześniej ECR Europe), gdyż świetnie oddaje on cel naszej organizacji – bycie ‘okrętem flagowym współpracy’.

Bezpłatną kopię przewodnika można pobrać tu: www.gs1.ch/ecr

(źr. ECR Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.