Konto pracodawcy


Wdrożenie systemu do zarządzania zasobami ludzkimi na przykładzie firmy dystrybucyjnej

Firma dystrybucji piwa J.J. Taylor poszukiwała systemu, który umożliwiałby nie tylko zarządzanie informacjami na temat zatrudnionych pracowników, ale przede wszystkim był zintegrowany z dostępną infrastrukturą IT. Epicor zmodernizował program, który był wykorzystywany w Taylor, z wcześniejszej wersji programu do zarządzania zasobami na najnowszą, zwiększając efektywność prac działu HR.

 

J.J. Taylor to rodzinne przedsiębiorstwo, zajmujące się dystrybucją piwa, założone przez John’ego „Joe” Taylor’a w 1985. Jest jednym z pięciu największych dystrybutorów piwa na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma składa się z czterech oddziałów i łącznie zatrudnia 780 osób. - Decydując się na Epicor HCM mogliśmy liczyć na modernizację i unowocześnienie już wykorzystywanego systemu, bez wdrażania nowego od podstaw – powiedział  Jodi Gooding, VP of human resources, J.J. Taylor Companies.
Firma funkcjonuje w oparciu o system do zarządzania HR od 2001 roku. Wówczas, wraz z rozwojem firmy podjęto decyzję o zakupie oprogramowania HRVintage® Epicor, które po dwóch latach zostało zastąpione obecnie używanym, HCM. Ogromną zaletą całego procesu implementacji nowego rozwiązania był czas, w jakim dokonano wdrożenia. „Dokładnie we wtorek zaprzestaliśmy pracy na wcześniejszym systemie, a po trzech dniach szkoleń, w sobotę był już dostępny nowy HCM - wyjaśnia Jodi Gooding.

 

Decydując się na Epicor HCM ważnym elementem była nie tylko funkcjonalność związana z możliwością wykorzystywania jego zasobów, ale także integracja z pozostałymi narzędziami IT istniejącymi w firmie.  Dodatkowa zaleta dotyczyła struktury systemu, która opiera się na bazie danych Microsoft® SQL Server™. - Baza danych SQL pozwoliła na większą elastyczność w procesach przesyłania dokumentów, co okazało się bardzo przydatne zwłaszcza w kontekście systemów finansowych” – powiedział Gooding.
Korzystając z nowego systemu HCM i mając jednocześnie możliwość transferu dokumentów do innych programów można przygotowywać jeszcze dokładniejsze analizy, które są podstawą do podejmowania trafnych decyzji personalnych przez menedżerów.


Przykładowo: pracując na systemie płac (ADP) i przesyłając z niego informacje o zatrudnieniu pracowników, ich zarobkach, godzinach pracy istnieje wgląd do zmian, jakie zaszły w danym okresie. Przy zachowaniu przepisów prawnych, system umożliwia stałą kontrolę nad statusem pracowników we wszystkich oddziałach firmy. Zawiera tzw. twardy HR, który pozwala m.in. na rozliczanie płac i umów oraz na naliczanie składek i raportowanie do ubezpieczyciela.
Funkcje nowego HCM do zarządzania zasobami zapewniają też lepszą organizację pracy. Każdemu pracownikowi przyporządkowana jest liczba zadań do wykonania, z których będzie rozliczany. W sytuacji niewypełnienia obowiązków lub przy zbliżającej się dacie końcowej, system wysyła odpowiednie powiadomienie alarmujące do wskazanych osób. Przy tak rozbudowanym zespole i kilku jednostkach firmy, odpowiednio skonfigurowany system, pozwolił na sprawniejszą obsługę procesów w obszarze HR. HCM to nie tylko raporty, ale także system kontrolujący kluczowe dla firmy Taylor kwestie związane z zasobami ludzkimi. W przypadku firmy dystrybucyjnej niezwykle ważnym elementem, mający wpływ na rozwój i funkcjonowanie całej firmy jest zachowywanie standardów pracy. W sytuacji zbliżania się terminu wygaśnięcia uprawnień na obsługiwanie urządzeń, praw jazdy, certyfikatów medycznych czy ubezpieczeń personelu, HCM powiadamia o upływających terminach. Ma to znaczenie zwłaszcza w przedsiębiorstwach takich, jak J.J. Taylor, które zatrudniają setki osób, i gdzie prowadzenie ewidencji w zwykłym arkuszu kalkulacyjnym, nie jest już wystarczające. 


Od pewnego czasu obserwuje się rosnące zainteresowanie systemami HCM wśród firm z różnych branż, począwszy od dystrybucji, po firmy z branży elektronicznej, czy instytucje z rynku TSL (Instytut Zarządzania Logistyką LMI). Wykorzystanie Microsoft Net Web 2.0 umożliwia także obsługę systemu w technologii cloud computing. Nowe rozwiązania znajdują zastosowanie zarówno przedsiębiorstwach z sektora MSP, jak i dużych, międzynarodowych korporacjach. 


Korzyści z wdrożenia systemu HCM?
HCM funkcjonuje w oparciu o Microsoft® SQL Server™, co pozwala
na swobodne korzystanie i integrację z innymi narzędziami IT
Możliwość wymiany danych pomiędzy dwoma niezależnie funkcjonującymi systemami
Większa produktywność pracy – brak potrzeby wprowadzania tych samych danych kilkakrotnie
Oszczędność w postaci ograniczenia zatrudnienia – procesem wydawania płac może zając się jedna osoba, zamiast dwóch,
Bardziej dokładne dane
Większy zwrot z inwestycji (ROI)

(źr. opr. EPICOR)

 

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
Dachser zapowiada utrzymanie stabilnej strategii rozwoju w Polsce
Jak kurierzy GLS pomagają walczyć z epidemią?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC