Dodaj ogłoszenie o pracy


Tir-y ponad 16 t przez 2 lata wycofane z Trasy AK w Warszawie

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad od 8 listopada 2013 roku przez najbliższe dwa lata będzie przeprowadzany remont mostu Grota Roweckiego na Wiśle na drodze krajowej nr DK8, popularnie zwanej Trasą Armii Krajowej w Warszawie.
Dlatego GDDKiA przypomina kierowcom, że już od tego piątku 8 listopada br. od węzła Powązki w stronę Marek w obu kierunkach będzie obowiązywał całkowity zakaz poruszania się pojazdów o DMC powyżej 16 ton.

Od strony Marek zakaz będzie obowiązywał od węzła Łabiszyńska. Pojazdy będą kierowane na trasy objazdowe – od strony autostrady A2 będą cofane do węzła Wiskitki i tam drogą krajową nr DK50 będzie wskazany objazd miasta.
Od strony Marek i drogi S8 pojazdy będą zawracane do węzła Wyszków na S8 i tam drogą krajową nr DK62 a następnie DK50 będzie wskazany objazd.

Jednocześnie na co zwraca uwagę warszawski zarząd Dróg Miejskich - Trasą AK nadal będą mogły jeździć pojazdy z identyfikatorami C16. Wniosek i zasady wydawania identyfikatora można znaleźć na stronie www.zdm.waw.pl .
rak/GDDKiA i ZDM

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.