Konto pracodawcy


Unijne dofinansowania do nowych miejsc pracy

Wczoraj informowaliśmy o unijnym wsparciu dla nowych inwestycji w województwach podkarpackim (Pilkington Automotive Poland)) i dolnośląskim (HS Wrocław), które pozwolą na utworzenie wielu miejsc pracy. Po wizycie komisarza ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna i jego spotkaniu z Elżbietą Bieńkowską ministrem rozwoju regionalnego możemy przedstawić trochę więcej szczegółów na temat tych inwestycji.

Budowa przez spółkę HS Wrocław w województwie dolnośląskim nowego zakładu produkcyjnego zawierającego dział badawczo-rozwojowy, ułatwi wdrożenie innowacyjnych procesów produkcji, w tym montażu i testowania i pozwoli na wypuszczenie na rynek wysokiej jakości produktów dla przemysłu lotniczego. Oczekuje się, że po zakończeniu projektu pod koniec 2013 roku, na etapie jego realizacji powstanie w sumie ponad 300 miejsc pracy, w tym 140 w zakresie wysokiej jakości badań. Unia Europejska sfinansuje 48 miliona zł z inwestycji o całkowitej wartości 261 milionów zł.

Natomiast w nowym zakładzie produkcyjnym spółki Pilkington Automotive Poland w województwie świętokrzyskim, będą zastosowane innowacyjne systemy technologiczne produkcji szyb samochodowych. Ich efektem będzie wypuszczenie na rynek wysokiej jakości szyb przednich i bocznych do samochodów osobowych i ciężarowych. Po zakończeniu projektu przewiduje się, że zdolności produkcyjne spółki wzrosną: rocznie z 2,3 miliona do 4 milionów sztuk szyb przednich i z 3,5 miliona do 9 milionów sztuk szyb bocznych. Przewiduje się, że po ukończeniu projektu w 2015 r. powstaną 322 nowe miejsca pracy. Unia Europejska sfinansuje 78,5 miliona zł z inwestycji o całkowitej wartości 352,8 miliona zł.

Po spotkaniu przekazano jeszcze jedną informację o powstaniu Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) w Warszawie, obejmującego kompleks specjalistycznych laboratoriów dostępnych dla wiodących zespołów badawczych z Polski i zagranicy.
W  Centrum będą prowadzone badania nad wytwarzaniem materiałów do stosowania w mikroelektronice, optoelektronice, nanoelektronice i bioelektronice, jak również inżynierią wielofunkcyjnych mikro- i nanomateriałów.
Projekt zwiększy konkurencyjność naukowych klastrów w Warszawie i powinien przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych badaczy i inżynierów. Przewiduje się, że kiedy zostanie już ukończony pod koniec 2014 roku, projekt zapewni 80 nowych miejsc pracy, w tym 30 badawczych. Unia Europejska sfinansuje aż 305,4 miliona zł z inwestycji o całkowitej wartości 384,8 milionów zł.
za info MRR

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
Zmiany w transporcie lekkim – czyli busy na europejskich drogach
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Spada popyt na aircargo, a zdolność przewozowa linii lotniczych rośnie
O kosztach budowy dróg – ile za ile?
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Opłaty drogowe w Serbii można już rozliczać metodą post-pay
Media Expert otwiera magazyn cross-dockowy w MMP Bydgoszcz
LPP uruchomiło magazyn e-commerce w Rumunii
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Poczta Polska tworzy coraz więcej miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC