Konto pracodawcy


Unijne dofinansowania do nowych miejsc pracy

Wczoraj informowaliśmy o unijnym wsparciu dla nowych inwestycji w województwach podkarpackim (Pilkington Automotive Poland)) i dolnośląskim (HS Wrocław), które pozwolą na utworzenie wielu miejsc pracy. Po wizycie komisarza ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna i jego spotkaniu z Elżbietą Bieńkowską ministrem rozwoju regionalnego możemy przedstawić trochę więcej szczegółów na temat tych inwestycji.

Budowa przez spółkę HS Wrocław w województwie dolnośląskim nowego zakładu produkcyjnego zawierającego dział badawczo-rozwojowy, ułatwi wdrożenie innowacyjnych procesów produkcji, w tym montażu i testowania i pozwoli na wypuszczenie na rynek wysokiej jakości produktów dla przemysłu lotniczego. Oczekuje się, że po zakończeniu projektu pod koniec 2013 roku, na etapie jego realizacji powstanie w sumie ponad 300 miejsc pracy, w tym 140 w zakresie wysokiej jakości badań. Unia Europejska sfinansuje 48 miliona zł z inwestycji o całkowitej wartości 261 milionów zł.

Natomiast w nowym zakładzie produkcyjnym spółki Pilkington Automotive Poland w województwie świętokrzyskim, będą zastosowane innowacyjne systemy technologiczne produkcji szyb samochodowych. Ich efektem będzie wypuszczenie na rynek wysokiej jakości szyb przednich i bocznych do samochodów osobowych i ciężarowych. Po zakończeniu projektu przewiduje się, że zdolności produkcyjne spółki wzrosną: rocznie z 2,3 miliona do 4 milionów sztuk szyb przednich i z 3,5 miliona do 9 milionów sztuk szyb bocznych. Przewiduje się, że po ukończeniu projektu w 2015 r. powstaną 322 nowe miejsca pracy. Unia Europejska sfinansuje 78,5 miliona zł z inwestycji o całkowitej wartości 352,8 miliona zł.

Po spotkaniu przekazano jeszcze jedną informację o powstaniu Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) w Warszawie, obejmującego kompleks specjalistycznych laboratoriów dostępnych dla wiodących zespołów badawczych z Polski i zagranicy.
W  Centrum będą prowadzone badania nad wytwarzaniem materiałów do stosowania w mikroelektronice, optoelektronice, nanoelektronice i bioelektronice, jak również inżynierią wielofunkcyjnych mikro- i nanomateriałów.
Projekt zwiększy konkurencyjność naukowych klastrów w Warszawie i powinien przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych badaczy i inżynierów. Przewiduje się, że kiedy zostanie już ukończony pod koniec 2014 roku, projekt zapewni 80 nowych miejsc pracy, w tym 30 badawczych. Unia Europejska sfinansuje aż 305,4 miliona zł z inwestycji o całkowitej wartości 384,8 milionów zł.
za info MRR

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
Jakie są prawa i obowiązki pracowników przy kontrolach zwolnień lekarskich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
Accolade zapowiada budowę kolejnych powierzchni magazynowych w Polsce
M7 przejęło Eurologis Centrum Logistyczne
Poczta Polska testuje RFID w identyfikacji przesyłek
Agility partnerem logistycznym wyścigów Porsche Carrera Cup Asia
FM Logistic rozbuduje dla Polpharmy swoje największe centrum dystrybucji farmaceutyk ...
Wyróżnienie dla ID Logistics w 24. Rankingu Firm TSL
JYSK zwiększa powierzchnię magazynową do 80 tys.mkw
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC