Konto pracodawcy


Jak wybrać najlepszą ofertę szkoleniową?

 

Sprecyzowane oczekiwania firm branży TSL w stosunku do rynku szkoleniowego wymusiły na firmach z tego sektora usług, aby stały się bardziej konkurencyjne oraz by w szybki i elastyczny sposób sprostały potrzebom swoich potencjalnych klientów. Wybierając dostawcę usług szkoleniowych firmy powinny zwracać uwagę na kilka kluczowych elementów.

 

Doświadczenie
Jednymi z najistotniejszych jest doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji specjalistycznych kursów i warsztatów dla branży TSL. Warto zainteresować się jakie programy ma nasz potencjalny szkoleniowiec, czy są to fachowe syllabusy, odpowiednio dostosowane do branży. Elastyczność programowa to kolejny atut, który zachęca do wyboru firmy szkoleniowej. Wiele  przedsiębiorców oczekuje dostosowania tematyki szkoleń do konkretnych potrzeb ich pracowników, gdyż tylko w taki sposób podniesienie kompetencji zawodowych wpływać będzie na efektywność ich działania w przedsiębiorstwie.

 

Metody i narzędzia
Warto także zwrócić uwagę na metody oraz narzędzia używane przez firmę szkoleniową w prowadzeniu kursów. W dzisiejszych czasach odchodzi się od prowadzenia zajęć w formie wykładów, a  teorie przeplata się z zajęciami warsztatowymi, prowadzi się studium przypadków oraz zachęcając do udziału uczestników wprowadza się dyskusje oraz wymianę wiedzy praktycznej na podstawie doświadczeń zawodowych uczestników grupy szkoleniowej. Dodatkową zaletą jest wykorzystywanie podczas zajęć nowoczesnych narzędzi takich jak na przykład prezentacje multimedialne.

 

Trenerzy
Wszyscy pracujący w usługach a w szczególności w usługach szkoleniowych wiedzą, że największą wartością firmy są ludzie. Tak też jest w przypadku firm szkoleniowych, więc co najważniejsze należy zwrócić uwagę na kadrę trenerską. Warto zainteresować się jakie kwalifikacje oraz doświadczenie mają osoby, które prowadzą dane kursy. Czy są to tylko teoretycy, czy też osoby, które od strony praktycznej znają naszą branżę. Jakie szkolenia i dla jakich firm dotychczas je organizowali. Najprościej rzecz ujmując trudno uczyć kierowania zespołem osobie, która nigdy nie zarządzała  nawet niewielkim działem w firmie, czy projektem. Na rynku TSL istnieje wiele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych działów szkoleniowych, dlatego też bardzo chętnie korzystają z usług firm zewnętrznych wyspecjalizowanych w prowadzeniu fachowych szkoleń branżowych. Outsourcing daje możliwość przy stosunkowo niskich kosztach realizację specjalistycznych kursów przez doświadczonych trenerów. 
Z badań rynkowych przeprowadzonych przez Edoradca sp. z o.o. wynika, że istnieje ogromnie zainteresowanie firm z  branży TSL specjalistycznymi szkoleniami z zakresu logistyki i transportu. Zarówno pracownicy jak i przedsiębiorcy wyrażają co raz większą potrzebę uczestnictwa w takich kursach.

 

Komentarz opr. Ilona Onasz, specjalista ds. projektów szkoleniowych firmy Edoradca sp. z o.o

 

 

kobiety w logistyce
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
Dobre auto z drugiej ręki – jak je rozpoznać w gąszczu ofert?
Jak skutecznie zarządzać „ogonem zakupowym”? - case study
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
Alimenciarze zza kółka nie uciekną od płatności
Co raz mniej upadłości firm – w maju 2019 spadek o 4,5 proc.
Przejścia graniczne pod kontrolą - NIK zbiera opinie internautów
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
MLP Group podwoiło poziom komercjalizacji
UPS i Izba Gospodarki Elektronicznej łączą siły
Jak wygrać rywalizację o największe talenty?
Transporty Fracht FWO do Japonii
W Czechach już niedługo ruszy satelitarny system opłat drogowych - jesteś gotowy ...
Kuehne+Nagel podpisał umowę z wiedeńskim lotniskiem na obsługę farmaceutyków
Raben w trosce o zmiany klimatyczne inwestuje w proekologiczne pojazdy
FM Logistic ogłasza wyniki za rok 2018/19
Dachser otworzył kolejny oddział w Azji Południowej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC