Konto pracodawcy


Jak wybrać najlepszą ofertę szkoleniową?

 

Sprecyzowane oczekiwania firm branży TSL w stosunku do rynku szkoleniowego wymusiły na firmach z tego sektora usług, aby stały się bardziej konkurencyjne oraz by w szybki i elastyczny sposób sprostały potrzebom swoich potencjalnych klientów. Wybierając dostawcę usług szkoleniowych firmy powinny zwracać uwagę na kilka kluczowych elementów.

 

Doświadczenie
Jednymi z najistotniejszych jest doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji specjalistycznych kursów i warsztatów dla branży TSL. Warto zainteresować się jakie programy ma nasz potencjalny szkoleniowiec, czy są to fachowe syllabusy, odpowiednio dostosowane do branży. Elastyczność programowa to kolejny atut, który zachęca do wyboru firmy szkoleniowej. Wiele  przedsiębiorców oczekuje dostosowania tematyki szkoleń do konkretnych potrzeb ich pracowników, gdyż tylko w taki sposób podniesienie kompetencji zawodowych wpływać będzie na efektywność ich działania w przedsiębiorstwie.

 

Metody i narzędzia
Warto także zwrócić uwagę na metody oraz narzędzia używane przez firmę szkoleniową w prowadzeniu kursów. W dzisiejszych czasach odchodzi się od prowadzenia zajęć w formie wykładów, a  teorie przeplata się z zajęciami warsztatowymi, prowadzi się studium przypadków oraz zachęcając do udziału uczestników wprowadza się dyskusje oraz wymianę wiedzy praktycznej na podstawie doświadczeń zawodowych uczestników grupy szkoleniowej. Dodatkową zaletą jest wykorzystywanie podczas zajęć nowoczesnych narzędzi takich jak na przykład prezentacje multimedialne.

 

Trenerzy
Wszyscy pracujący w usługach a w szczególności w usługach szkoleniowych wiedzą, że największą wartością firmy są ludzie. Tak też jest w przypadku firm szkoleniowych, więc co najważniejsze należy zwrócić uwagę na kadrę trenerską. Warto zainteresować się jakie kwalifikacje oraz doświadczenie mają osoby, które prowadzą dane kursy. Czy są to tylko teoretycy, czy też osoby, które od strony praktycznej znają naszą branżę. Jakie szkolenia i dla jakich firm dotychczas je organizowali. Najprościej rzecz ujmując trudno uczyć kierowania zespołem osobie, która nigdy nie zarządzała  nawet niewielkim działem w firmie, czy projektem. Na rynku TSL istnieje wiele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych działów szkoleniowych, dlatego też bardzo chętnie korzystają z usług firm zewnętrznych wyspecjalizowanych w prowadzeniu fachowych szkoleń branżowych. Outsourcing daje możliwość przy stosunkowo niskich kosztach realizację specjalistycznych kursów przez doświadczonych trenerów. 
Z badań rynkowych przeprowadzonych przez Edoradca sp. z o.o. wynika, że istnieje ogromnie zainteresowanie firm z  branży TSL specjalistycznymi szkoleniami z zakresu logistyki i transportu. Zarówno pracownicy jak i przedsiębiorcy wyrażają co raz większą potrzebę uczestnictwa w takich kursach.

 

Komentarz opr. Ilona Onasz, specjalista ds. projektów szkoleniowych firmy Edoradca sp. z o.o

 

 

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Czy można kontrolować kierowcę w czasie odpoczynku?
Doba kierowcy - co to jest i jak ją definiować?
Dokumenty kierowcy a odpowiedzialność
Zawieszona akcyza – jak z niej skorzystać?
Jak uniknąć kary za SENT?
Regularne tygodniowe odpoczynki poza kabiną auta to kłopot dla kierowców
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Perspektywy rozwoju transportu drogowego a nowoczesne technologie
Polska Strefa Inwestycji – wady i zalety - pierwsze podsumowania
Co dla europejskiego e-commerce oznaczałby Brexit bez umowy?
Polacy, decydujący się na powrót do kraju z emigracji, mogą liczyć na dobrą pracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Volvo Polska z nagrodą ONZ
Grupa Raben przejmuje kolejną niemiecką firmę
Action otwiera pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce
CEVA Logistics stawia na rozwój w Azji Południowo – Wschodniej
Hillebrand opracował nowe flexitanki dające 25 proc. oszczędności
DB Schenker wdraża cyfrową platformę bookingową
Poczta Polska otworzyła kolejną sortownię - w Białymstoku
IVECO powołało nowego prezesa marki
PEKAES uruchomił terminal w Opolu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC