Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Polska mianował nowego prezesa

Jarosław Witkowski, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję pełnomocnika Zarządu Dachser Polska, z dniem 1 stycznia 2024 roku został powołany na stanowisko prezesa Zarządu Dachser Polska. Prowadzenie firmy w Polsce przejął z początkiem lutego 2024 r.

Jarosław Witkowski jest menedżerem z 26-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Karierę zawodową budował m.in. w takich firmach jak Raben Group, GLC, ROHLIG SUUS Logistics. Prawie 14 lat temu dołączył do Dachser jako kierownik oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. W ciągu ostatnich 10 lat awansował na stanowisko dyrektora regionu oraz dodatkowo pełnił funkcję kierownika oddziału w Gdańsku. Przez ostatnie 10 miesięcy Witkowski pełnił kluczową rolę jako pełnomocnik Zarządu Dachser Polska. Dogłębna znajomość branży logistycznej oraz firmy przyczyniły się do utrzymania stabilności i efektywnego funkcjonowania spółki w tym okresie. Z dniem 1 lutego 2024 roku Jarosław Witkowski został prezesem Zarządu Dachser Polska, zastępując Michała Simkowskiego (zm. 2023).

- Objęcie stanowiska prezesa Zarządu Dachser w Polsce to dla mnie zaszczyt i wyraz wielkiego zaufania. Podjąłem to wyzwanie z pełną odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem. Od początku strategia firmy Dachser była ukierunkowana na konsekwentny rozwój swojej sieci i zamierzam ją kontynuować. W Dachser kierujemy się wspólnymi celami i wartościami, których głównym zadaniem jest umacnianie grupy. Będę kontynuował tradycję zachowania najwyższej jakości i wzmacniania wartości naszej organizacji – powiedział Jarosław Witkowski po objęciu nowego stanowiska.

(źr. Dachser)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.