Dodaj ogłoszenie o pracy


Janusz Buława prezesem Renault Trucks Polska

Od 1 października nowym prezesem Renault Trucks Polska został Janusz Buława zastępując na stanowisku dotychczasowego prezesa Valery’ego Muyard.Janusz Buława rozpoczął karierę biznesową w branży produkcji materiałów budowlanych w 1997 roku w Polsce dołączając do firmy LAFARGE, gdzie spędził 15 lat zajmując różne stanowiska, od systemów informatycznych, poprzez finanse do strategii i rozwoju biznesu oraz M&A, w tym 5 lat w centrali Lafarge w Paryżu. W okresie 2004-2006 odpowiadał za kontroling biznesowy dywizji Cementu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej obejmującej 13 rynków. Od 2006 do 2012 pełnił rolę CFO, a od 2010 roku również Dyrektora Strategii dla Lafarge Cement Polska. Od 2012 do 2020 r. pracował w grupie spółek Eiffage Polska, zajmujących się generalnym wykonawstwem projektów budowlanych kolejowych i kubaturowych oraz działalnością deweloperską, gdzie pełnił funkcję CFO i wiceprezesa zarządu.
Od maja 2020 roku pracuje w Grupie Volvo, gdzie pełnił funkcję CFO dla marki Renault Trucks w Polsce.

Janusz Buława posiada tytuł magistra inżyniera w zakresie telekomunikacji i elektroniki uzyskany na Politechnice Gdańskiej oraz we Francusko-Polskiej Wyższej Szkole Nowych Technik Informatyczno-Komunikacyjnych w Poznaniu, uzupełniony studiami podyplomowymi w zakresie zarządzania (Program Copernic) w Paryżu oraz programem Executive MBA realizowanym na Uniwersytecie Warszawskim i University of Illinois w Chicago.

(źr. Renault Trucks Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.